Konec JOJO efektu. Vždy jsem po dietě opět rychle nabrala kila zpět. Toto mi ale pomohlo zastavit jojo efekt.

0
(0)

Dalibor , 30. 08. 2020

Sen každé ženy? Ano, je to dokonalá postava s dokonalým zadečkem. Většina z nás se snaží zhubnout, často ale zjistí, že nejtěžší je ve skutečnosti ta část, kdy nesmíte váhu nabrat zpět. Jak si tedy udržet váhu? Mnoho lidí se snaží držet dietu, často to ale končí JOJO efektem a potom to je ještě horší, než na začátku. Jak se tedy dostat do formy, shodit nějaké to kilo a nebát se JOJO efektu? Čtěte dál a tento článek vám to prozradí.
Boj s nadváhou může podle všeho vést k velkým problémům s výkyvy tělesné hmotnosti člověka. Fungující jojoefekt jednou z nočních můr lidí, kteří se snaží hubnout. Jen tak zhubnout taky není jednoduché, pokud to chcete dělat správně. Musíte se ujistit, že jíte dobré jídlo a udržujete tělo v pohybu. Ale jaký ten pravý trik, aby se váha nevrátila? Skutečné možnosti, jak zhubnout a nenabrat kila zpět jsou, jsou opravdu překvapující.
5 způsobů, jak udělat hubnutí jednodušší!

Najděte si spřízněnou duši, se kterou budete tento proces provádět spolu

Kontrola našich stravovací ch návyků není vždy tak snadná a málo kdy jsme k správnému stravování zodpovědní. Pokud ale najdete člověka, který chce také shodit nějaké to kilo a budete se hlídat navzájem. Bude to pro vás mnohem lepší, budete se chtít předhánět a lákání nezdravého jídla a přejídání se bude tak mnohem menší.
Váš mozek totiž ví, že tukové buňky těla klesají a mozek je chce vrátit i potom, co jste dosáhli vaší vysněné hmotnosti. Pokud ovšem nemáte nikoho, kdo by s vámi do této výzvy šel, najděte si na sociálních sítích komunitu lidí, kteří řeší stejný problém a svěřte se tam. Nejen že dostanete dobré rady, ale bude vidět, že to opravdu jde a budete mít jakousi mentální podporu.


Udržujte tělo v pohybu

Jakmile už se vám podaří shodit nějaké to kilo, může vám to připadat lákavé, abyste zvolnili. Pokud ale veškerý pohyb opět omezíte, půjdou kila zpět. Snažte se tedy pořád nějaký pohyb vašemu tělu dávat.
Chcete-li si udržet váhu, na kterou jste se dostali, měli byste cvičit nejméně 30 minut jednou denně alespoň 3 do týdne. Takže rada! Pokud jste již dosáhli nějaké té hmotnosti, kterou jste chtěli, tak si pořád občas zacvičte, jinak se kila budou vracet.

Co se týká omezení potravin, není třeba se úplně trápit a dokonce života držet nějakou hladovku nebo dietu. Pokud budete tělu dodávat pohyb, není důvod se napořád vyhýbat věcem, které milujete.

Jíst pravidelně

Nepřeskakujte snídani. Ráno se dobře nasnídejte. Tělo má ráno nejvíce energie a nedělá mu tak problém strávit a spálit jídlo, které jste snědli. Spíše se vyhýbejte jídlům v pozdních odpoledních a večerních hodinách. Jezte málo a několikrát denně, ale dejte si hranici, že po 5 hodině odpolední už jíst nebudete, nebo jezte minimálně.
Pravidelnost jídelníčku vás za několik dní už nebude nutit se jít v noci přejíst. Přes noc má totiž tělo problémy s tím, aby bylo jídlo zpracováno a kalorie spáleny.

Sledujte se

To znamená, že byste se měli hlídat. Ujistěte se, že se pravidelně vážíte a sledujete, co jíte. Abyste byli schopni sami poznat, kdy potřebujete více pohybu, nebo méně jídla. Dokázat rozpoznat, co v určitou chvilku jíst máte a co byste neměli. Držte tak krok sami se sebou a celým procesem a bude se vám dařit mnohem lépe.

Černé myšlenky? Pryč s nimi.

To, že po nějaké době opět naberete minimum váhy je normální. Jde o to, abyste nepřestali s těmi to zvyky. Protože pokud si udržíte tento životní styl, nebudete trpět nadváhou a budete se cítit mnohem lépe.