Koktejl, který posiluje zrak a vyčistí játra od toxinů

0
(0)

Tomáš , 05. 08. 2021

Nedostatek času na fyzickou aktivitu a zdravou výživu, každodenní expozice toxinům a stres jsou při dnešním moderním životním stylu poměrně běžné problémy. To má ale důsledky i pro celkový zdravotní stav člověka. Vše totiž může přispívat k rozvoji rakoviny, mrtvice, srdečních chorob, cukrovky a podobně.

Jednoduchý recept

Existuje mnoho domácích prostředků k léčbě zdravotních obtíží. Představíme vám jednoduchý recept, který vám pomůže zlepšit zrak a vyčistit játra, která jsou zodpovědná za nejdůležitější procesy v našem těle. Skládá se pouze ze tří ingrediencí – mrkve, pomeranče a červené řepy. Postup je velice jednoduchý. Připravte si:

  • 4 pomeranče
  • 2 mrkve
  • 1 červenou řepu

Pomeranče oloupejte, mrkev i řepu dobře omyjte. Pak vše vložte do mixéru a ¨důkladně rozmixujte. Výsledný koktejl pijte každé ráno na lačný žaludek. Pak půl hodiny počkejte a dejte si klasickou snídani. Kromě toho, že se posílí váš zrak, vyčistí tento koktejl i tlusté střevo, zásobuje tělo vitamíny a posílí imunitu.

Zdravotní účinky koktejlu

Pomeranče obsahují spoustu vlákniny, draslíku, vitamínu C a cholinu, který chrání srdce před kardiovaskulárními chorobami. Mrkev obsahuje velké množství vitamínu A, který přispívá ke zdraví očí. Pomáhá snižovat hladinu škodlivého cholesterolu a pomáhá uvolnit napětí v cévách. Také působí proti zácpě a chrání tlusté střevo. Má antiseptické a antibakteriální účinky, podporuje trávení a stimuluje sekreci žaludečních šťáv.

Řepa je plná živin a antioxidantů, které čistí tělo od toxinů. Přítomný betain rovněž odstraňuje toxiny, zatímco pektin vyplavuje z jater odpad a chemikálie. Detoxikační proces podporují také pigmenty zvané betalainy. Řepa navíc reguluje krevní tlak, zvyšuje hladinu energie a zlepšuje mozkové funkce a průtok krve. Je plná kyseliny listové, která pomáhá předcházet onemocněním srdce a je přínosná pro tvorbu červených krvinek.