Nebeské rohlíčky s dokonalým krémem uprostřed. Tento recept se nyní šíří internetem.

0
(0)

Dalibor , 06. 05. 2021

Koblihu známe jako kulatou, marmeládou plněnou potravinu, která je oblíbená především u dětí, protože je někdy až moc sladká. Navíc se posypává cukrem, a tím získává u dětí na oblibě. Jestli chcete vyzkoušet jinou variantu této pochoutky, přečtěte si následující recept. Pochutnají si na něm totiž i dospělí.

Tyto koblihy se dělají z odpalovaného těsta, ale není se čeho bát

Na přípravu těchto plněných koblih si připravte:

  • 20 dkg mouky
  • 5 vajec
  • 2 dl vody
  • 2 dl oleje
  • Špetka soli

Příprava odpalovaného těsta není nic složitého, ale spousta lidí se ho bojí, protože se obecně ví, že těsto se dělá v hrnci a na sporáku. Do hrnce dejte vodu, olej na vaření, sůl, cukr a zasypte veškerých množstvím mouky. Míchejte tak dlouho, dokud se těsto neoddělí od stěny hrnce. Vejce do těsta přidávejte po jednom a dobře je vždy vmíchejte. Takto zapracujte všech pět vajec.

Troubu během pečení neotvírejte

Vezměte si sáček na pečení, do kterého vložte připravené a vychladlé těsto. Připravte si plech na pečicí a vyložte ho papírem. Můžete ho pokropit vodou. Množství uvedené v receptu by mělo stačit na 19 kousků koblih. Pomocí sáčku udělejte podlouhlé „banány“, vložte do trouby a pečte na 180 stupňů asi 25-30 minut.

Nikdy ale neotevírejte dvířka trouby, abyste zjistili, jak moc jsou koblihy upečené. Těsto by spadlo a rozhodně by výsledek nebyl tak dobrý. Nechte upečené těsto vychladnout, a v půlce banánky rozřízněte. Mezitím si také připravte krém, který můžete připravit z pudinku. Další možností je koblihy naplnit zmrzlinou a vložit do mrazáku, protože odpalované těsto se do něj může dát. Moučkovým cukrem koblihy posypte až těsně před podáváním.

Takto připravené těsto ale můžete naplnit i marmeládou z různých druhů ovoce. Koblihy ale nemusí vypadat jako „banánky“, můžete si z těsta vyrobit i klasický tvar koblih. Fantazii se meze nekladnou a až uvidíte, že je příprava koblih jednoduchá, budete je nejen svým dětem dopřávat častěji.