Krkonošské knedlíčky, které moje babička vaří v hovězím vývaru. Jsou výborné a zužitkujete tak staré pečivo.

0
(0)

Dalibor , 11. 03. 2021

Marně přemýšlíte, čím ozvláštnit nedělní zeleninovou polévku nebo hovězí vývar? Játrové knedlíčky jsou ohrané a zavářka z mouky a vajíčka není příliš slavnostní. Hledáte něco, z čeho budou všichni členové vaší rodiny u vytržení? Máme pro vás recept na vynikající knedlíčky, které udělají z každé polévky kulinářský zážitek. Navíc díky němu zužitkujete staré pečivo, které byste možná jinak vyhodili.

Ingredience:

  • 6 starších housek nebo rohlíků
  • 6 vajec
  • 2 větší cibule
  • hrst petrželové nati
  • 1 lžička sádla
  • špetka soli a pepře

Cibuli nakrájejte najemno a nechte zpěnit na lžičce másla. Mezitím si namočte housky ve vodě a po změknutí slijte. Nakrájejte na malé kostičky a dejte do mísy. Přidejte k nim osmaženou cibulku i s tukem, rozšlehaná vajíčka a nadrobno nakrájenou petrželku. Vše pečlivě promíchejte a podle chuti osolte a opepřete. Vznikne vám řídká směs připravená k tepelné úpravě. Tu je možné provést dvěma způsoby – buď vytvarujete pomocí dvou lžic malé knedlíčky, které budete vhazovat rovnou do polévky, nebo (pokud trváte na estetičnu) z těsta vytvarujete váleček a ten zabalíte do potravinářské fólie. Vznikne vám tak velký knedlík, který vhodíte do vařící polévky. Po vyjmutí nechte chvilku vychladnout a vyjměte z fólie. Nakrájejte na plátky a máte luxusní a neotřelý doplněk do vaší výtečné nedělní polévky.

Pokud si chcete knedlíčky vylepšit podle vlastních chutí, fantazii se meze nekladou. Použít můžete nejen doplňující suroviny, jako je anglická slanina, parmská šunka a kousky vařeného libového masa, ale i různé kombinace koření – například majoránka a oregano, bazalka a provensálské bylinky nebo dokonce orientální kari a kurkuma. Tyto knedlíčky můžete dochutit pokaždé jinak a je jen na vás, jakou chuť budou mít tentokrát.