Tento Rus vám poradí, jak se zbavit zablokovaného krku. Stačí jen tento cvik s tenisovým míčkem.

0
(0)

Dalibor , 24. 09. 2020

Bolest nás může trápit na mnoha místech. Velmi často se objeví za krkem, což může být dáno například špatným držením těla, špatným sezením, vlivem nekvalitní matrace nebo polštáře, či se může objevit jenom tak. Řada lidí v takovém případě sáhne po prášcích, což není vhodný postup. Jak proto, že obsahují chemii, tak proto, že bolest neeliminujeme, jenom ji méně cítíme. Co proto využít lepšího?

Použijte tenisový míček

Máte doma tenisový míček? Pokud ne, kupte si ho. Ne proto, že budete hrát tenis, ale proto, že ho využijete jako masážní pomůcku. Ideální je si lehnout, dát míček na bolavé místo a opatrně se hýbat a pomocí míčku bolavé místo masírovat. Uvidíte, že bolest velmi brzy odezní. Tento postup je samozřejmě vhodný i jako prevence. A navíc, míček lze klidně využít i k masáži jiných bolestivých míst.

Hýbejte hlavou

Na bolest za krkem může platit i úplně jednoduché cvičení. Takové, že vám bude stačit jenom jednoduše hýbat hlavou. Stačí se postavit, položit špičky prstů na bradu a snažit se ji lehce tlačit dozadu. Tím váš krk nebude tolik vyčnívat dopředu. V této pozici vydržte asi pět sekund a potom povolte. Párkrát se nadechněte a potom opakujte. Vše zhruba desetkrát, díky čemuž dojde k procvičení bolavého místa, posílí se svaly a bolest ustane. I tady je vhodné opakovat cvik pravidelně, jako vhodnou prevenci.

Protáhněte krk

Takto cvičit můžete kdekoliv a kdykoliv. Princip je velmi jednoduchý. Hlavu nejprve předkloňte, co nejvíce to půjde, až se dotknete bradou hrudníku. V této poloze držte deset až dvacet sekund. Potom se pomalu vracejte do výchozí polohy, a dále pokračujte v zaklánění hlavy, opět co nejvíce to půjde. I tady vydržte deset až dvacet sekund a vraťte se do výchozí pozice. Proveďte několikrát nádech a výdech a vše opakujte. Opět nejlépe desetkrát za sebou, a to i několikrát během celého dne.