Když vám zavolá neznámé číslo a řekne tuto větu, musíte hovor ukončit. Jde o podvod a můžete se dostat do problémů

0
(0)

Dalibor , 06. 11. 2019

Nové sofistikované a automatizované telefonní podvody jsou bohužel součástí našich životů. Fungují takto: nahrají si váš hlas a pak ho použijí proti vám. Po zneužití od vás mohou vymáhat peníze za jejich služby. Viz, co je to nejlepší, co byste měli udělat, pokud zvednete takový hovor.

Samotný telefonát začíná nevinně. Pro mě to byl ženský hlas příjemně hovořící o jakési službě. Nepřišlo mi nijak mimořádné, že v jejím monologu nebyla žádná mezera pro mou reakci.

Reakce

Proto jsem neměla čas říci: „Promiňte, ne díky.“ Když jsem se konečně odhodlala pokusit se slušně ukončit hovor, v okamžiku jsem si uvědomila, že je to hovor od robota tzv. automatický nahrávaný rozhovor. Potom se mě zeptala: „Slyšíte mě?“ Okamžitě jsem zavěsila, což byl naštěstí správný tah.

Kdybych řekla: „Ano“ subjekt na druhém konci by zaznamenal, že odpověď byla kladná a upravili by ji tak, aby zněla jako bych přijala jejich nabídku.

Better Business Bureau uvádí, že za posledních několik dní, více než polovina podvodů v této oblasti byla přesně stejná a souvisela s touto otázkou. V mnoha případech „Slyšíte mě?“ Přijde hned na začátku hovoru (opět předtím, než si lidé mohou uvědomit, že to není vlastně lidská bytost). Doporučujeme nereagovat a okamžitě ukončit takový telefonát.

Nejlepší způsob, jak se chránit je, že nebudete přijímat hovory z neznámých telefonních číslech.

👍 Tento návod je užitečný