Když budete sázet cibuli držte se této řady a úroda se vám znásobí: Já to dělám každý rok a mám jí na rozdávání

0
(0)

Dalibor , 18. 06. 2024

Ještě je na to sice brzy, ale toto je moje rada, když budete do řádků vysazovat cibulku - tedy pokud sázíte na jaře a nemáte už cibulku od listopadu v půdě. Takto to dělala už moje babička a dělám to tak i já . Cibulku pěstuji už léta a mám s touto metodou vždy dobré výsledky.

Lázeň ve slaném roztoku

Nachystejte všechny sazečky a v 10-litrovém kbelíku s vodou rozpusťte tři šálky soli.

Rozmíchejte tento roztok, uložte do něj všechny cibulky určené na výsadbu a nechte 1- 2 dny namočené k dosažení nejlepšího výsledku.

Slaný roztok nevylévejte, ale před vysazením ho nalijte na půdu, případně posypte obyčejnou solí. To pomůže zabránit tomu, aby se v průběhu růstu objevila cibulová muška a další paraziti. Jde o dezinfekci půdy před sázením.

Jak zrychlit růst a zvýšit obranyschopnost cibule

Pokud míváte problém s háďátkem, lidé od nás z vesnice zvykli cibuli ze solného roztoku ještě před výsadbou namáčet na 10-20 minut do slabého roztoku 2% manganistanu draselného. Ten semínka vydezinfikuje a ochrání před možnými chorobami v půdě a navíc působí stimulačně.

Pokud nemáte manganistan draselný, semena před vysázením namočte alespoň ve vodě (teplota 20-25 ° C). Zeleninové semena obsahují chemické látky, které brání klíčení, pomocí namáčení se vyplaví a semena nabobtnají a nastartují se na rychlé vyklíčení . Semena cibule namáčíme 30-60 hodin před výsadbou a pak necháme na vzduchu asi 1 hodinku krátce přesušit.