Kdybyste se zeptali babičky, čím nakrmit rajčata, poradila by vám tuto zázračnou výživu: Nic nestojí a rodí po ní 10x více!

0
(0)

Dalibor , 09. 05. 2020

Většina zahrádkářů se věnuje pěstování vlastních plodů zejména proto, aby měli zdravou úrodu bez chemického postřiku, žij zbytečných chemických hnojiv. Dnes si proto představíme nejúčinnější přírodní hnojiva pro rajčata , které jim prospívají a vám neuškodí. Jedna rostlina může díky této výživě rodit i 10x více!

1. Drůbeží trus

Drůbeží hnůj působí na rajčata lépe, jako minerální hnojivo: obsahuje mnoho dusíku a fosforu.

Je velmi efektivně používat čerstvý drůbeží hnůj rozředěný vodou. Naplňte 1/3 kbelíku (10 l) drůbežím hnojem a pak nalijte vodu až po okraj. Nechte směs na čerstvém vzduchu 7 - 10 dní, pak rozřeďte 500 ml směsi v 10 l vody. Nalijte tuto tekutinu na rajčata v množství 5 - 6 litrů na 1 m2.

2. Hnůj

Je vhodné střídat roztok hnoje s jinými prostředky. Toto hnojivo se připravuje rovněž velmi jednoduše: 1/2 kbelíku hnoje se naplní vodou, přikryje se věkem a nechá se 1 týden stát na teplém místě. Pak se roztok dobře promíchá a zředí s vodou v poměru 1:10. Pod každý rajčatový keř použijte 0,5 - 1 l hnojiva.

3. Kopřiva

Hnojivo se vyrábí především z mladých listů: obsahují hodně dusíku, draslíku a železa. 

Naplňte 2/3 nádoby kopřivou (její velikost závisí na množství potřebného hnojiva pro vaši zahradu), pak nalijte vodu, ale ne až k okrajům, zakryjte víkem a nechte stáž na teplém místě asi 7 - 10 dní. Na začátku fermentačního procesu se 1 l roztoku naředí v 10 l vody a získaným hnojivem se rajčata zalijí u kořenů, přičemž každou rostlinu zalijte asi 1 - 2 litry. Toto hnojivo však nepoužívejte příliš často - stačí asi 1 - 2 x za měsíc.