Kdo má na dvoře tyto listy, se nemusí bát zánětů, infekcí a horečky: Stačí je jen utrhnout a zalít vroucí vodou!

0
(0)

Dalibor , 11. 05. 2020

Když jsem měla po pár dnech virózu, tento starý lék mi pomohl překonat problémy, aniž jsem musela použít léky proti horečce (ty si v zásadě bereme vždy až když teploměr ukáže více než 38,5). Čaj z těchto listů totiž rychle navodí pocení a vylučování toxinů z těla. Pomůže vám tedy snížit teplotu i bez léků. Samozřejmě v případě přetrvávajících problémů a stále se zvyšující teplotě neváhejte navštívit lékaře. Na snížení horečky je ideální čaj z fermentovaných listů, níže je návod, jak ho připravit.

Jaké má malinový čaj z listů účinky a proč si uvařit?

  • Poskytne úlevu při virových onemocněních, zánětech a horečce,
  • stimuluje vylučování potu a moči, napomáhá vyplavování toxinů z těla.
  • Eliminuje bolest a křeče , které souvisí s menstruací.
  • Je vhodný při různých zánětech v dutině ústní , ale i na kožní problémy, protože má protizánětlivé účinky.
  • Poskytne úlevu při průjmu .
  • Pomáhá při léčbě křečových žil - používáme na potírání.
  • Urychluje hojení ran.
  • Příznivě ovlivňuje trávení a usnadňuje porod. Je vhodný pro těhotné ženy ve vysokém stádiu těhotenství, protože stimuluje děložní svaly, naopak nevhodný je v prvním trimestru.

Čaj z ostružiníku malinové proti horečce

Pro přípravu čaje třeba 1 ½ - 3 polévkové lžíce čerstvě nařezaných listů, které se zalijí 2,5 dcl vroucí vody a nechají se louhovat 10 - 15 minut. V případě kupovaných sušených směsí se používá na jeden šálek čaje 1 čajová lžička drogy.

Malinový čaj lze pít při výše uvedených zdravotních potížích, nebo pouze jako nápoj v rámci denního pitného režimu. Vedlejší účinky známé nejsou , ovšem ženám v prvním trimestru se nedoporučuje pít více, než jeden šálek denně, protože stimuluje děložní svaly.

Jako listy sklízet a svislé jejich léčivý účinek?

Ostružinu malinovou  najdete v přírodě na pasekách a pěstuje se iv zahradách . Na sběr jsou ideální malinové listy z přírody, přičemž je lze sbírat  od května až do podzimu . Nicméně nejlepší je zvolit si období,  kdy ostružina malinová kvete . Tehdy listy obsahují nejvíce účinných látek. Nejlépe se suší ve stínu s dostatečným přísunem vzduchu. Možné je využít i sušičku, přičemž při sušení nesmí teplota přesáhnout 40 ° C.

Takto zvýšíte léčivý účnok listů

Proces  fermentace znásobí prospěšné účinky listů maliny , které získají ještě lákavější aroma. Při fermentovaná postupujeme tak, že čerstvé listy necháme zavadnout na stinném místě zhruba, co zabere přibližně 10 - 12 hodin. Potom po nich přejdeme válečkem a dáme do plátěného sáčku. To umístíme do tepla na 24 - 48 hodin. Potom postupujeme jako při běžném sušení.