Toto jsou místa, na která při uklízení všichni zapomínáme. A co vy? Jak dobrá hospodyňka jste?

0
(0)

Dalibor , 12. 11. 2020

Úklid domácnosti je tvrdou prací, co které člověk musí investovat spoustu času a trpělivosti. Jsou místa, která pravidelně čistíme, ale také ta, kterým takovou pozornost nedáváme a tvoří se na nich usazeniny a nebezpečné bakterie. Ty pak mohou být v domácnosti nežádoucí.

Kde se drží špína?

Jednou z nejšpinavějších místností vedle koupelny je překvapivě kuchyň, kde se od vaření a přípravy jídel hromadí spousta tuků. Kromě toho se v kuchyni uchovávají potraviny a nádobí. Je zde dřez, ve kterém často zůstávají zbytky jídla, které jdou do kanalizace a také později šíří velmi nepříjemný zápach po celém bytě.

Mikrovlnná trouba a kuchyňské textilie

Jedním ze spotřebičů, který má téměř každý dům, je mikrovlnná trouba a některé výzkumy ukázaly, že se téměř nikdy nečistí až v sedmdesáti procentech domácností. Dalším spotřebičem pro domácnost, který se neustále používá, a který je také velmi často zanedbáván, pokud jde o čištění, je trouba. Věřte tomu nebo ne, dokonce ani šedesát devět procent lidí nemění kuchyňské utěrky tak, jak by mělo.

Lednice

Dalším místem, pokud jde o špatnou hygienu, je lednička a podle průzkumu ji nečistí až padesát procent žen v domácnosti.  Tato informace je obzvláště pozoruhodná, protože lednice uchovává jídlo, které konzumujeme.

Po vyhodnocení tohoto výzkumu vychází jediný závěr. Je nutné co nejdříve začít dbát na hygienu domácích spotřebičů, které nám usnadňují život, ale můžou se velmi snadno stát živnou půdou pro nebezpečné bakterie, které škodí lidskému zdraví.

Jak se starat o spotřebiče

V mikrovlnné troubě vám dobře poslouží poklop, který můžete dávat i do myčky na nádobí. Troubu pak otřete jen jednou za pár dní. V lednici můžete využít například vlastní praktické nádoby, kam přesunete jídlo, a nebude vám špinit prostor uvnitř lednice. Neváhejte ji také otřít vlhkým hadříkem s mycím a dezinfekčním prostředkem několikrát týdně.