Každý se bojí rakoviny. Důležitá je prevence

0
(0)

Tomáš , 05. 10. 2021

Ukážeme vám příběh ženy, která se velmi obávala toho, že dostane rakovinu prsu. Rakovina celkově je natolik obávaná nemoc, že se mnoho lidí bojí přijít k doktorovi, i kdyby jen na preventivní prohlídky. Právě prevence je ale velmi důležité, protože se díky nim na rakovinu přijde včas a včas se začne také léčit. I při správné léčbě se ale může vyskytnout problém a nádor může být smrtelný.

Mladá žena si všimla bulek na prsou, okamžitě navštívila lékaře

Mladá žena Kylie z Melbourne si všimla malých změn na svých prsou. Zašla za svým lékařem, ten ale na jejich prsou neviděl nic zvláštního, a mladou Australanku poslal zase domů. Nedlouho poté ale Kylie na svém profilu na Facebooku umístila zajímavou zprávu. V příspěvku uvedla několik fotografií, které ukazovaly drobné změny na prsou. A právě takové si našla sama Kylie.

Necítila žádné bulky, stejně jako lékař. Bulky byly tak málo viditelné, ale přeci jen žena cítila něco jinak. Důlky a nerovnosti byly vidět hlavně v případě, když žena zvedala ruce. Praktický lékař ji nakonec poslal na kontrolní mamograf. Na záznamu ale nebylo jasně nic vidět, a nakonec Kylie absolvovala ještě ultrazvukové vyšetření. A to našlo rakovinotvorný nádor hluboko v hrudi, blízko svalu.

Tři malé jamky rozhodovaly o jejím životě

Někdy je z toho člověk v šoku natolik, že vůbec nepromluví. Mnohokrát ale umíme předstírat, že je všechno v nejlepším pořádku, jako by se nás taková nemoc vůbec netýkala. Pravda je taková, že lidé se snaží získat co nejvíce informací, bojují s testy, na které musí jít. Doma poté pláčou, ale snaží se nedat nic najevo a normálně pokračují v práci a běžném životě. Pro lidi, kteří si našli nádor, je na světě více otázek než odpovědí. Dělají všechno proto, aby se s danou situací vyrovnali.

Takovému člověku často chodí telefonáty, emaily nebo zprávy, kde se mu přeje hodně štěstí. Pro slabší povahy ale takové zprávy budou mít opačný účinek a člověk si uvědomí, jak blízko může být smrti. Kylie přiznala, že tyto informace sdílí s lidmi, aby věděli, že rakovina prsu neznamená, že si nahmátnete bulku. Stačí opravdu maličkost a je dobře, že se Kylie nenechala odmítnout.