Každý prst představuje nějaký orgán: Masírujte je a zbavíte se ihned bolestí

0
(0)

Dalibor , 02. 05. 2020

Jste už unaveni z nemocí a zdravotních potíží? V tomto článku najdete pár tipů a triků jak ulevit průvodním znakem chřipky či nachlazení.

Půjde o akupresuru, která poskytuje poměrně rychlé výsledky. Jediné, co budete potřebovat na to, abyste se cítili lépe, bude pár minut pro každé kolo terapie.

Nejlepší na této formě akupresury je, že si ji můžete aplikovat i sami na sobě a nebudete k ní potřebovat ani žádné jehly, jak tomu bývá u akupunktury.

Příprava před masáží prstů

Předtím, než přikročíte k aplikaci akupresury, zrelaxujte se. Pohodlně si sedněte na židli nebo do oblíbeného křesla. Neprekrížte si však nohy a zvláštní pozornost věnujte dýchání. To by mělo být rovnoměrné.

Ohřejte si trochu ruce tím, že je o sebe navzájem promnete. Potom levou ruku položte na pravé stehno a pravou ruku na levé stehno.

Nyní začněte aplikovat mírný tlak na ta místa na těle, které budete chtít ovlivnit. Nezapomínejte na hluboké a rovnoměrné dýchání po celou dobu, dokonce i tehdy, když budete pociťovat nějakou bolest.

Pokud se náhodou bolest objeví, měla by být jen poměrně mírná.

Která místa a jak masírovat

Rýma - masírujte špičku palce. Bude to stimulovat hrdlo a nos, co se pak projeví na zmírnění projevů jako jsou problémy s polykáním, kašel či ucpaný nos.

Bolest v krku - Platí zde totéž jako při rýmě, akorát je třeba masírovat spodní část palce.

Bolesti dutin - potíže s dutinami dokážou vskutku pokazit celý den. Na jejich zmírnění si masírujte špičky všech prstů kromě palce. Čím jdete blíže k nehtům, tím lepší by měl být účinek. Tato aktivita může zvýšit průtok hlenů dutinami, proto mějte po ruce nějaké kapesníky.

Chřipka - trik spočívá ve vynaložení tlaku na kterékoliv bříško prsov. Měli byste cítit, jak se vaše svaly uvolňují. Takové uvolnění napomáhá toxinům a jiným odpadním látkám dostat se ven z těla. Velmi také pomáhá masáž pokožky mezi palcem a ukazováčkem.

Pro další zdravotní potíže masírujte body tak, jak je to znázorněno na úvodním obrázku.

Co vše dělá akupresura pro vaše tělo

Akupresura nepomáhá pouze s nepříjemnými projevy rýmy či chřipky.

Mezi její další přínosy patří:

1. Efekt prevence
Akupresura výborně účinkuje na prevenci různých onemocnění. Pro konkrétnější onemocnění použijte mapu akupresurních bodů.

Aplikací tlaku a tyto body nejen napomůžete léčbě onemocnění, se kterým se daný bod spojuje, ale dokážete uvedenému onemocnění i spolehlivě předcházet.

2. Diagnostický efekt

Při stlačování nějakého bodu můžete začít pociťovat nepřiměřenou bolest.

V případě, že se tak stane, ukazuje to na nějaké úplně jiné onemocnění ve vašem těle.

3. Terapeutický efekt
Pravidelným prováděním akupresury dokážete posílit své celkové zdraví.

Jedním z nejvýznamnějších přínosů akupresury je její schopnost uvolňovat napětí. S každou masáží se bude zlepšovat váš krevní oběh a okysličení orgánů.

Vaše tělo se navrátí do rovnováhy, odstraní se z něj škodlivé látky a posílí se i celkový imunitní systém.

Neváhejte proto na sobě vyzkoušet tuto starověkou léčebnou techniku. Věnujte jí každý den alespoň pár minut a po čase budete příjemně překvapen výsledky.