Videorecept: Matka samoživitelka dává recept na levnou ale chutnou večeři pro svoje děti. Stačí málo a chutná to SKVĚLE.

0
(0)

Dalibor , 11. 03. 2021

Točí se ve vaší kuchyni pár jídel pořád dokola a vy už nevíte, čím své kuchařské umění ozvláštnit? Zkuste jednoduchý a rychlý recept, který zvládne každý: od maminek po studenty. Jestli máte rádi vinnou klobásu, velmi si na něm pochutnáte.

Když u klasických receptů vyměníte běžné suroviny za naprosto neobvyklé, dost možná si velmi pochutnáte. Místo mletého masa si placičky můžete připravit i z nakrájené vinné klobásy. V italských receptech se s ní mimochodem setkáte běžně.

Jak na to?

Budete potřebovat vinnou klobásu, jedno vejce, 4 lžíce mouky, 200 g tvrdého strouhaného sýra a 1 lžíce zakysané smetany. Vinnou klobásu nakrájíte najemno a pečlivě smícháte s dalšími surovinami. Na obalení budete potřebovat neslazené kukuřičné lupínky, vejce a mouku.

Placičky ochutíte podle svých preferencí. Dejte si pozor na to, že vinná klobása bývá sama o sobě dost slaná. Dost možná tedy nebudete muset sůl vůbec přidávat. Směs na netradiční karbanátky můžete také opepřit dle libosti.

Příprava a servírování

Placičky, které si vytvoříte z připravené směsi, obalíte nejprve v mouce, pak ve vajíčku a na závěr v předem rozdrobených kukuřičných lupínkách. Pánev rozpálíme a nalejeme na ni olej, můžete použít řepkový nebo slunečnicový. Placičky pečeme dozlatova.

Náš recept můžete vyzkoušet buď v týdnu jako rychlovku po práci, ale placičky z vinné klobásy můžete klidně podávat i k nedělnímu obědu. Jako přílohu doporučujeme brambory s máslem, bramborovou kaši nebo jen kousek dobrého chleba.

Placičky z vinné klobásy jsou skvělé jak teplé, tak i studené. Stejně jako ke karbanátkům si k nim můžete přidat hořčici nebo jednoduchý salát. Co třeba výtečný coleslaw? Na první pohled obyčejné jídlo tak proměníte v delikatesu, za kterou by se nemusela stydět ani zkušená hospodyně.  

 

👍 Tento návod je užitečný