Kamarádka mi poradila tento snídaňový plán a za měsíc se mi podařilo zhubnout až 5 kg. Během dne přitom mohu jíst na co mám chuť!

0
(0)

Dalibor , 21. 01. 2020

Určitě dá každý z nás za pravdu, že pravidelné snídání je klíčem ke zdravému životnímu stylu. Setkáme se is odpůrci, kteří tvrdí, že vynecháním snídaně se zbavíme nadbytečných kilogramů. Je tomu opravdu tak? Jak jste na tom se snídaní vy?

Pokud však použijeme zdravý selský rozum, uvědomíte si, že bez snídaně prakticky dokážeme jen těžko fungovat. Je to kvůli tomu, že snídaně dodají našemu tělu energii a mnohdy i dobrou náladu, abychom mohli zvládnout úkoly, které nás čekají v daném dni.

Důležitější než to zda vůbec snídáme, je CO snídáme. Je důležité si přihlížet jakým jídlem začínáme náš den. Jen když budeme snídat ty správné věci, dodáme tělu potřebné živiny, nastartujeme metabolismus a nadbytečné kilogramy nám začnou odcházet.

Podívejte se jak by měl vypadat snídaňový plán, díky kterému, nastartujete metabolismus tak, že nebude vadit pokud v průběhu dne, sníte leccos nač máte chuť.

Snídaňový plán:


1) Ideální volbou na zdravé snídani jsou mléčné výrobky, obiloviny a ovoce. Kombinace těchto tří produktů vám dodá potřebné sacharidy, bílkoviny a vlákninu. Upraví se vám stolice a po pár dnech můžete spatřit změny nejen na váze, ale i na pleti, vlasech či nehtech.

2) Pokud ranní kávu zapijete pomerančovým džusem, dostane se vám bohaté nadílky vitamínů a minerálů, které vám postačí na celý den. Pokud nemáte rádi pomeranče, klidně si odšťavněte zeleninu nebo jiné ovoce. Důležité je pít šťávu čerstvou, ne kupovanou v balení.

3) Základem je celozrnný nebo žitný chléb. Každé ráno si dejte dva krajíce. Chléb pasuje spíše k slaným snídani, proto si můžete připravit smetanovou pomazánku. Přidat můžete například šunku, pažitku, vajíčka, či tuňáka.

4) Naopak, pokud máte rádi sladké snídaně, investujte do ovesných vloček, kvalitního bílého jogurtu a dochuťte si jídlo ovocem, medem, oříšky či domácím džemem.

5) Sýry jsou také vítanou snídaňovou alternativou, stejně jako tvaroh. Z něj si můžete připravit pomazánku, ale ho i přidat k ovesným vločkám či ovesné kaši. Tu lze také osvěžit sezónním ovocem. Úplná fantazie je, pokud si tvaroh nebo jogurt připravíte doma sami. Víte, že budete jíst jen čistý produkt.

6) Pokud se neumíte vzdát černé kávy, nevadí. Samozřejmě, bylo by ideální, kdybyste kávu nepili a nahradili ji slabým černým nebo zeleným čajem a šálek kávičky si dopřáli až odpoledne.

Čaje vám rozjasní pleť a nezatíží žaludek tak jako káva.

RECEPT na snídaňový nápoj


Pokud patříte k početné skupině lidí, kteří ráno do sebe nejsou schopni dostat nic jiného, ​​než tekutiny a tuhou stravu dokážou sníst až po dvou hodinách od probuzení, připravte si výživný nápoj, který vám snídaně plnohodnotně nahradí.

Budete potřebovat:

  • 5-7 švestek
  • 100 ml vody
  • 2 PL ovesných vloček
  • 1 ČL kakaa
  • 1 šálek bílého jogurtu
  • 1 PL lněného oleje

Všechny suroviny dobře umixujte a snídaňový shake vypijte hoc i cestou do práce. Použít lze i sušené švestky, ale s čerstvými vám bude lépe chutnat.

Doufáme, že se vám článek líbil a informace v něm byly užitečné! Pokud ano neváhejte se o něj podělit s přáteli. Přejeme vám hezký den.

👍 Tento návod je užitečný