--> --> Sdílím recept zkušeného vojenského lékaře, s jehož pomocí jsem se po letech utrpení konečně zbavil bolesti zad a kloubů. - iRecept

Sdílím recept zkušeného vojenského lékaře, s jehož pomocí jsem se po letech utrpení konečně zbavil bolesti zad a kloubů.

-->
-->
0
(0)

Dalibor , 13. 11. 2020
-->

Tento recept jednou vyzkoušel zkušený vojenský lékař, který s jeho pomocí pomohl jinému vojáku proti bolestem zad a kloubů. Ty jej trápily po mnoho let a nezabíraly žádné jiné léky. Recept lékař používal k léčbě vojáků.

Stačí najít zdroj kolagenu

Jeho recept obsahuje potravinářskou želatinu, kterou najdete běžně v obchodech. Želatina je považována za cenný zdroj kolagenu, který je velmi důležitý při bolestech zad a kloubů. K jeho výrobě budete potřebovat:

  • 1 lžička želatiny
  • 1 sklenice vody
  • 1 lžička citronové šťávy

Stačí poté pouze vložit želatinu do teplé vody a nechat nabobtnat. Přidejte citronovou šťávu a tuto kombinaci užívejte každý den 30-40 minut před snídaní na lačný žaludek. S kúrou vydržet celý měsíc a poté opakujte každého půl roku.

Kolagen najdete také v několika potravinách

Kolagen je pomocníkem nejen při bolestech kloubů, ale také ho známe ve spojitosti s pokožkou. Je to protein, který najdete v chrupavkách, kostech i šlachách.

Je to živina, která je vysoce koncentrovaná ve vnitřní vrstvě tuku. Nachází se i ve vlasech nebo nehtech. Jeho hladina v našem těle se nedá změřit, ale můžete poznat, kdy dochází k jeho úbytku. Začnou se tvořit vrásky a drsná pokožka, svaly budou ochabovat, vazy a šlachy budou méně flexibilní.

Kolagen ztratíte hlavně špatnou stravou. Tělo si ho nedokáže vyrobit, takže je nutné ho doplňovat uměle. Pomoci si můžete různými prášky a tabletami, existuje ale také v potravinách. Jednou z nich je vývar z kostí. Obsahuje kromě kolagenu také antioxidanty a další živiny. Dále si dopřejte častěji lososa, který navíc obsahuje také omega-3 mastné kyseliny.

Citrusy a jejich vitamín C pomáhá spojit aminokyseliny, které potřebujeme k vytvoření kolagenu. Do zdravého a pestrého jídelníčku patří také listová zelenina, která je jednou ze superpotravin, z níž získáte spoustu vitamínů. Zapomenout nesmíme ani na česnek, vejce nebo dokonce chlorellu, která se dá konzumovat ve formě prášku.

-->