Trik: pamatujete na starý dobrý teploměr? Toto jeho využití jste určitě ještě neznali.

0
(0)

Dalibor , 12. 12. 2020

Dr. Broda Barnes přišel s tím, k čemu lze využít obyčejný lékařský teploměr. Samozřejmě jeho prvotní funkcí je měření teploty lidského těla. My potřebujeme klasický teploměr, který se dává do úst, nebo do podpaždí. Nebojte se, nejde o žádné hokusy pokusy, ale i tak na celé věci něco může být.

Měření teploty lidského těla

Lidské tělo, pokud je zdravé, má teplotu mezi 36,5°C až 36,8°C. To je průměr za dlouhodobé pozorování. Pokud má někdo teplotu nižší, nic se neděje. Naopak teplota nad 37°C už může značit počínající nemoc. A vyšší teploty nad 38°C už jsou nepochybným znakem, že tělo se snaží bojovat s nějakým zánětem, nebo virem, který ho napadl. Právě vysoká horečka je jedním z obranných mechanismů, jak se s vetřelci vypořádat. My se však zaměříme na teplotu zdravého člověka. nejnižší bývá ráno, a s postupujícím dnem se zvyšuje. Takže pro naše měření je nejlepší doba hned po probuzení.

Co vlastně budeme zjišťovat

Zjištění Dr. Barnese se týká funkce štítné žlázy. Všiml si, že nemoci tohoto orgánu souvisí s teplotou lidského těla. Začal tedy sledovat souvislosti a došel k závěru, že jsou to spojené nádoby. Pokud chceme zjistit, jak naše štítná žláza funguje, tak 3 dny po sobě hned po probuzení si vezmeme teploměr, sklepeme ho pod hodnotu 35,0°C a po dobu 10 minut si v podpaždí budeme měřit teplotu.

Co nám prozradí naměřené hodnoty

Pokud je naměřená teplota pod hodnotou 36,5°C, tak naše štítná žláza má sníženou funkčnost. Možná na sobě pozorujete projevy únavy, ospalosti, depresí, padají vám vlasy, snadno chytíte každý bacil, tak vězte že příčinou je právě toto.

V případě, že naměřené hodnoty překročí 36,8°C, je funkce štítné žlázy příliš vysoká, nebo máte v těle virus nějaké infekce. Proto se měření opakuje 3 dny po sobě. Vliv na vyšší hodnotu může také mít období menstruace, nebo právě virová nákaza. Je také pravda, že v poslední době se průměrná teplota lidského těla pomalu zvyšuje. Důvody zatím nikdo nevypátral, a tak se může stát, že spadáte do skupiny lidí, kteří mají vyšší teplotu než je naměřený průměr, a jste zdraví. Když se však necítíte dobře, není nic snazšího než zajít ke svému lékaři a o celém problému ho informovat. Stále je to lepší než když něco zanedbáte, a pak bude řešení vašeho stavu trvat daleko déle.