Vzala sirku a zapálila bobkový list. Až zjistíte proč to udělala, vyzkoušíte to samé.

0
(0)

Dalibor , 08. 10. 2020

O tom, jak je dnešní doba uspěchaná a zaměřená na výkon už byly napsané doslova romány. Všichni jsme pod neustálým tlakem, honíme termíny, děti zavalily domácí úkoly a cvičení a výsledkem je, že je vystresovaná celá rodina. Přitom stačí velmi málo k tomu, abyste si u sebe doma navodili klidnou a pohodovou atmosféru. Hned vám prozradíme, jak na to.

Nepotřebujete lázně. Stačí bobkový list!

Na pořádnou dávku relaxace máme nárok všichni. Bohužel, naše pracovní i další povinnosti nám často nedovolí vypnout ani na chvilku. Přitom dlouhodobý stres a nedostatek odpočinku se může velmi negativně projevit na našem zdraví. Navíc se naše psychické rozpoložení přenáší i na děti a rázem jsme v bludném kruhu, ze kterého je velmi těžké vystoupit. Naštěstí existuje velmi jednoduchý způsob, jak si dopřát rychlou ale účinnou relaxaci. Nejedná se přitom o nic světoborného. Stačí vyštrachat ze spíže bobkový list.

Bobkový list zmírňuje napětí

Toto středomořské koření, které se hojně využívá i v české kuchyni má doma snad každý. Běžně se přidává do vývarů, různých omáček a také pod maso. Pokud ho nemáte, rozhodně si jeden sáček pořiďte. Nebudete litovat. Relaxační účinky bobkového listu poprvé objevil ruský vědec Gennadij Malakov a od té doby našel bobkový list své uplatnění v aromaterapie. Využívá se i při léčbě různých kožních onemocněních a také onemocněních dýchacích cest.

Jak s jeho pomocí relaxovat?

Nejedná se o nic složitého. Příprava vám zabere sotva 10 minut, takže relaxovat můžou i velmi zaneprázdnění jedinci, kteří počítají každou minutu.

Co musíte udělat:

  • Vezměte větší bobkový list a umístěte ho do popelníku nebo starého hrnce
  • Zapalte ho a na 10 minut opusťte místnost
  • Vraťte se do místnosti a zhluboka dýchejte

Výpary z bobkového listu mají uklidňující účinky. Jeho specifická vůně změní atmosféru ve vašem bytě. Nasávejte příjemnou vůni a užijte si své soukromé lázně.