Jídlo, které konzumujete vám může způsobit vážné zdravotní problémy. Do těla se mohou dostat červi, kteří dále rostou!

0
(0)

Bláha Tomáš , 29. 01. 2019

Vědci z Cambridge před několika lety důkladně vyšetřili muže, aby pátrali po jeho bolesti hlavy. Vyšetření tohoto muže proběhlo  dříve, než obdobné testy v Číně.

Čína

Čína je velmi známá jako vedoucí země, pokud se jedná o případy spirometru erinaceieuropaei, parazita, která se šíří přes Jižní Koreu, Japonsko a Thajsko.

Zdravotní obtíže

Kromě dlouhotrvající bolesti hlavy způsobil tento červ i slabost a záchvaty. Tento člověk byl diagnostikován sparganózou, parazitických infekcí, která je způsobena larvami pásomice plerocerois diphyllobothroid. Tato infekce se nemůže nijak léčit léky, tudíž pacient po diagnóze překonal náročnou operaci.

Vepřové tasemnice

Přestože existuje mnoho různých druhů tasemnic, pouze tři z nich mohou infikovat mozek včetně vepřové tasemnice, která je považována za hlavní příčinu infekce mozku.

Způsob infekce

Většinou se může člověk infikovat tímto parazitem dvěma způsoby.

Prvním je konzumace špatně připraveného vepřového masa z infikovaných prasat, což vede k teniéze, stavu, ve kterém dospělá larva žije ve střevě.
Druhým způsobem získání infekce je přímý kontakt s ledvinami, což vede k neurocysticeróze, což je stav, kdy larválních červ infikuje nervový systém a mozek. Tato infekce je velmi nebezpečná, protože pravděpodobně způsobí epilepsii.

I když tato infekce je nejčastější v některých částech Afriky, Latinské Ameriky a Asie, zvýšená distribuce vepřového masa, tasemnice zvyšuje počet infikovaných jedinců na celém světě.
Jak již bylo zmíněno výše, léky a podobné léčebné postupy nejsou tak účinné, proto je nejběžněji používanou metodou náročná operace.

Světový obchod

Světový obchod s potravinami a mezinárodní cesty jsou znepokojující, protože zvyšují riziko konzumace infikovaných potravin.

👍 Tento návod je užitečný