Její domov neustále voní jako sedmikrásky! Poradila mi, jak to udělat a už nic jiného na vůni nepoužívám.

0
(0)

Dalibor , 09. 03. 2021

Každý domov má jedinečnou vůni. Přesto některé voní lépe než druhé. Už jste určitě byli na návštěvě u přítele, jehož byt voní vždy naprosto úžasně svěže. Je to vůně svěží čistoty jako by v celém bytě bylo rozvěšené právě vyprané prádlo. Úplně cítíte tu čistotu a vyrovnanost. Jak toho docílit i u sebe doma?

Není to o každodenním úklidu

Udržovat svůj domov v čistotě je jedna věc. Ale udržovat ho zároveň krásně svěží může být pořádně zapeklitý úkol. Bez ohledu na to, jak čistý je váš domov, stejně se v něm objevují nevyhnutelné pachy. Ty mohou pocházet z odpadkového koše, z běžně nošené obuvi, z pračky nebo od domácích mazlíčků. Avšak existuje spousta způsobů, jak osvěžit celkovou vůni vašeho domova. A ani k tomu není zapotřebí drahých prostředků z obchodu. Hravě to zvládnete vlastníma rukama!

Tajemství neodolatelné vůně

Blogerka Jen, která se zabývá domácími tipy a vychytávkami, nám prozradila tajemství, jak snadno dosáhnout oné neodolatelné vůně čistoty v domácnosti. Ta si tuto vůni vyrábí sama doma. A nejenže je o dost levnější, ale mnohé hospodyňky, které už její tip také vyzkoušely, říkají, že i voní lépe než kdejaké kupované bytové vůně. A co je tou její tajnou zbraní? Vonné perličky, které se přidávají do pračky, aby během praní provoněly prádlo. Ty se prodávají v různých vůních a záleží jen na vás, která je vám nejmilejší.

Vyrobte si vůni čerstvě vypraného prádla snadno a rychle

Jen se s námi podělila o jednoduchý návod, jak si vyrobit vůni čerstvě vypraného prádla. Zde je vše, co budete potřebovat:

  • Čtvrt šálku vonných perliček
  • 4 lžíce jedlé sody
  • Šálek vroucí vody
  • Prázdnou láhev s rozprašovačem

Postup: smíchejte všechny výše uvedené přísady a nechte odstát, dokud se všechny perličky nerozpustí (cca 30 minut). Poté vše přelijte do lahve s rozprašovačem. A to je vše! Vytvořenou směs můžete použít téměř na cokoli: koberce, nábytek, oblečení, závěsy… Zkrátka, provoňte si celou domácnost!

👍 Tento návod je užitečný