Jednoduchý trik s polévkovou lžící, který prozradí, jak je na tom vaše zdraví.

0
(0)

Dalibor , 12. 09. 2020

Zdraví máme jen jedno, to je jasná věc. Proto je naprosto nezbytné jej pravidelně kontrolovat. Přesto, že bychom si na návštěvu lékaře měli najít čas vždycky, někteří z nás jsou skutečně velice zaneprázdnění, že tuto povinnost podceňují. Výsledkem pak je čím dál tím větší riziko vzniku růných onemocnění. Pokud i vy patříte k této skupině lidí, jistě oceníte dnešní jedinečnou metodu, která vám během chvilky ukáže, jak na tom vaše zdraví je.

Obyčejná lžíce je vše, co potřebujete

Pokud nemáte čas chodit na pravidelné prohlídky k lékaři, pokuste se najít chvíli času doma pro samovyšetření. Návštěvu lékaře vám to úplně nenahradí, ale jistou službu určitě udělá. Alespoň dočasně, než si najdete čas na odborné vyšetření. Sami uvidíte, že vám to vaše tělo s láskou oplatí. Jediné, co budete potřebovat, je:

  • obyčejná lžíce
  • plastový sáček
  • lampa

A k tomu všemu pouhou jednu jedinou minutu vašeho času. Jednoduchý trik a trocha času jsou báječnou investicí do vašeho zdraví. Minutku z celého dne si přece dokáže najít každý.

Jazyk ukáže vše

Vezměte si do ruky jednu polévkovou lžíci a přejeďte s ní po celém povrchu vašeho jazyka. Je důležité, abyste jej před celým procesem co nejvíce naslinili. Následně vložte použitou lžíci do průhledného plastového sáčku a umístěte na jednu minutu pod lampu. A teď to celé přijde – zůstane-li sáček čistý, nemusíte se ničeho bát. Jste zdraví jako řípy a váš organismus pracuje tak, jak má. V opačném případě je potřeba zajít ke svému lékaři a nechat se vyšetřit.

Všímejte si příznaků

Pokud zároveň se špinavým pytlíkem ucítíte silný zápach, může se jednat o různá onemocnění. Ostrý zápach značí žaludeční potíže, sladký zase hrozící riziko cukrovky. Máte-li pocit, že cítíte čpavek, je potřeba věnovat pozornost svým ledvinám. Zároveň si všímejte znečištění lžíce a pytlíku. Silná vrstva žlutého plaku je signálem pro urgentní vyšetření štítné žlázy, fialová stopa značí vysoký cholesterol nebo bronchitidu, bílá zase infekci a oranžová souvisí se zdravím ledvin. Tak jako tak, vždy se snažte najít si čas na pravidelné návštěvy u lékaře.