Výborný trik jak se zbavit oparu během 24 hodin. Už žádné dvoutýdenní léčení.

0
(0)

Dalibor , 15. 10. 2020

Viry na nás útočí ze všech stran. Důkazem toho jsou také opary, které se k nám vrací vždy, když máme pocit, že jsme se jich konečně zbavili. Vytvářejí bolestivé otoky na rtech a jejich léčba může být náročná. Existuje však jednoduchý trik, který vám pomůže se podobného problému co nejrychleji zbavit.

Návod na přípravu

S tímto receptem si můžete pomoci také v případě, že vás dlouhodobě trápí akné. Vezměte jeden stroužek česneku a nakrájejte ho na drobné kousky. Pak je přiložte na opar a nechte působit jedenáct až patnáct minut. Místo nakonec omyjte mýdlem a vodou tak, aby se rána vydezinfikovala. Opakujte tento postup několikrát denně a hned druhý den byste měli pozorovat zlepšení.

Proč jíst česnek

Česnek má vysoce protizánětlivé účinky, proto je ideální v boji s opary a pupínky, které způsobují viry. Můžete ho zařadit do svého běžného jídelníčku, čímž zvýšíte obranyschopnost svého těla a nepříjemným kožním problémům se vyhnete.

Přidejte ho například do omáček, jako je guláš. Používejte ho, když grilujete nebo děláte polévky. Odvážnější jedinci jej mohou konzumovat v syrovém stavu, avšak nejlépe s pečivem, aby nebyl žaludek podrážděný.

Pokud česneku zkonzumujete příliš velké množství, může se vám na několik minut, ale dokonce i hodin značně přitížit. Doporučují se tedy vždy jen menší dávky.

Boj s akné

Jestliže je ale pozdě a akné se u vás již projevilo, nezoufejte. Udělejte si z česneku pleťovou masku, která sice nebude vábně vonět, ale zaručeně vám pomůže, a to za velmi krátký čas. U rozsáhlých problémů bude nutné léčbu opakovat častěji, aby se dostavily požadované účinky. Nezapomeňte také, že můžete česnek využívat jako masku i preventivně. Stačí si jednou za měsíc udělat čas pro sebe a vaše pleť bude nádherně čistá a bez pupínků.