Slyšíte v pokoji komára ale nevíte kde je? Nenechte se poštípat a koukněte, jak ho do pár sekund najít!

0
(0)

Dalibor , 16. 09. 2020

Ačkoliv léto skončilo, komáři nás ještě nějaký ten týden obtěžovat budou. Je téměř nemožné komára v pokoji najít, jelikož se schovávají pod nábytek a na nenápadná místa. Navíc jsou tak malí a rychlý, že je opravdu nadlidský úkol s nimi skoncovat. Nejen, že nás v noci budí nepříjemným hvízdáním. Jejich štípance svědí a mohou způsobovat alergické reakce. Svůj boj ale nevdávejte. Objevili jsme totiž trik, díky kterému najdete a zlikvidujete komára u sebe doma během pár sekund. Podívejte se, jak na to.

Proč je lepší se komářím kousnutím vyhnout

Možná se domníváte, že vám komár kromě svědění nemůže nic způsobit. Opak je pravdou. Komáři sají krev z mnoha lidí a také ze zvířat. Mohou vaši krev infikovat a způsobit vám nepříjemné potíže. V zahraničí jsou původci několika zákeřných onemocnění jako je

  • malárie
  • žlutá zimnice
  • horečka papatači
  • horečka dengue

Toho se ale v českém prostředí naštěstí nemusíme bát. Přesto vám hrozí alergická reakce a úporný kolotoč drbání a svědění. Nejlepší způsob, jak se všem těmto problémům vyhnout, je samozřejmě prevence. A protože málokdo vydrží nikdy neotevřít okna nebo dveře, nezbývá vám nic jiného než nezvaného hosta zneškodnit.

Následující metoda vás naučí, jak chytit komára ve vlastním bytě během jedné sekundy. Vezměte si baterku a zhasněte celý pokoj. Musí být naprosto temný. Jediné světlo bude pocházet z vaší baterky, kterou namíříte na stěnu. Udělejte to tak, aby mezi baterkou a stěnou byla mezera 5 až 10 cm. Jakmile spatříte komára, okamžitě ho zabijte.

Domácí past na komáry

Smíchejte 25 kapek eukalyptového oleje, 120 ml alkoholu, lžičku vanilkového extraktu a 60 ml kokosového oleje. Naplňte směsí plnící láhev se sprejem. Před každým použitím protřepejte. Dejte si pozor, aby se tekutina nedostala do kontaktu s oblečením. Nastříkejte se tímto domácím repelentem dle potřeby.