Nakrájela těsto na proužky a udělala skvělou věc. Tento recept se nyní šíří po internetu jako blesk.

0
(0)

Dalibor , 27. 10. 2020

Tento recept se stal hitem internetu, protože je velmi jednoduchý a přitom velmi rychlý. Zvládnou jej i začátečníci, a to je důvod jeho obliby. Jednoduše není nic, co byste na tomto receptu mohli zkazit. Pokud tedy plánujete vánoční cukroví nebo jen něco dobrého na mls, a přitom nepatříte mezi nejlepší kuchaře, je to recept právě pro vás.

Rychlé sušenky

Princip spočívá v tom, že vypracujete těsto, nakrájíte jej na proužky a upečete. Když si k tomu nastavíte časovač, nemůže se stát nic, čím byste tento recept zkazili. Tyto proužky chutnají jako sušenky a určitě stojí za vyzkoušení. Velikou výhodou je také minimum přísad, které pro vytvoření těsta potřebujete. A nyní už vám odhalíme recept.

Jaké ingredience budete potřebovat?

  • Jablečný kompot nebo pyré (cca 400 g),
  • 2 pláty listového těsta,
  • 1 vejce,
  • ¼ šálku cukru,
  • 1 lžička skořice,
  • 1 špetka muškátového oříšku,
  • krystalový cukr na ozdobu.

Tipy pro přípravu jablek

Pokud nemáte domácí jablečný kompot, zkuste si projít supermarkety. I ty už nabízí spoustu jablečných produktů včetně jablečného pyré nebo zavařenin. Pokud narazíte na oba, vyberte si raději pyré, protože později stejně budete jablka mixovat. Pokud máte čerstvá jablka, oloupejte je a nakrájejte, poduste na troše vody doměkka a rozmixujte.

Pečení cukroví

Nejprve si předehřejte troubu na 175 °C. Jablka rozmixujte do pasty. Nyní si připravte listové těsto. Nejjednodušší práci budete mít s již předpřipraveným rozváleným listovým těstem – taková budete potřebovat dvě. Pokud jste koupili nerozválená těsta, připravte si dva stejně velké asi 2 mm tlusté pláty. Jeden z těchto plátů těsta potřete jablečnou pastou. Přikryjte druhým plátem a potřete rozšlehaným vejcem. Poté posypte skořicí a muškátovým oříškem. Pečte po dobu 15 minut. Poté podávejte s trochou medu nebo jablečné omáčky. Toto cukroví skvěle chutná ještě teplé.