Vzala banány, dala je do sáčku a udělala dětem tu nejlepší domácí zmrzlinu. Zde je návod, jak si ji uděláte i vy.

0
(0)

Dalibor , 26. 02. 2021

Milujete zajímavé dezerty a rádi je připravujete o víkendech své rodině nebo pro vaši návštěvu? Pak váš recept na domácí zmrzlinu určitě zaujme. Vyzkoušejte tento jednoduchý recept a pochutnejte si na sladké zmrzlině.

Zmrzlina je zajímavou variantou dezertu

Mezi dezerty většinou patří nejrůznější moučníky, dorty, koláče nebo sušenky, zřídkakdy ale servírujete zmrzlinu. Přitom je tento studený typ dezertu velmi oblíbený nejen u dětí, ale také u dospělých.

Domácí zmrzlina je skvělou volbou ve chvíli, kdy si chcete připravit studený dezert a chcete přesně vědět, z jakých ingrediencí je složený. Většina kupovaných zmrzlin je totiž plná chemických přípravků, dochucovadel a umělých barviv. Těm se při přípravě domácí zmrzliny určitě vyhnete.

Pro zdravou a výbornou zmrzlinu si připravte:

  • 4 banány
  • 50 g máslových sušenek
  • 100 g tmavé čokolády
  • skořici dle chuti

Banánová zmrzlina je jednoduchá na přípravu

Připravte si všechny banány a oloupejte je. Poté vložte do plastového sáčku a vložte do mrazáku alespoň na dvě hodiny. Mezitím si připravte tmavou čokoládu a máslové sušenky. Nasekáme vše na malé kousky a připravíme na později. Banány vyjmuté z mrazáku dohladka rozmixujeme v mixéru. Ve chvíli, kdy jsou banány rozmixované do konzistence sorbetu, přidáme nasekané sušenky i čokoládu a promícháme.

Takto připravený sorbet můžete ihned podávat a konzumovat. Pokud chcete konzistenci ještě více podobnou zmrzlině, pak sorbet připravte do malých misek a dejte ještě na hodinu do mrazáku.

Stejným způsobem můžete připravit i jinou příchuť zmrzliny. Záleží jen na vás, zda milujete jahodovou zmrzlinu a nebo si vyberete jiný druh ovoce. K ovoci můžete pro ještě lepší chuť přidat také džem, ovocnou marmeládu nebo třeba javorový sirup. Každý má rád jinou příchuť, a tak musíte sami přijít na to, jaká domácí zmrzlina bude ve vaší rodině ta nejoblíbenější.

👍 Tento návod je užitečný