Vánoční recept na výborné sušenky, které vám určitě zachutnají a budete je dělat každý rok.

0
(0)

Dalibor , 12. 11. 2020

Milujete sušenky, ale nechcete si je kupovat v obchodním domě, jelikož obsahují spoustu barviv, cukrů a škodlivých konzervačních látek? V koronavirovém čase si můžete své chvíle doma zpříjemnit pečením a vytvořit si tak vlastní, křupavé a voňavé sušenky. Stačí jen vědět, jak na to.

Ingredience, které budete potřebovat

Recept na sušenky je nenáročný a stejně tak požadované ingredience. Možná vše, co budete potřebovat, najdete ve svých zásobách doma ve spíži. Jakmile budete mít tyto suroviny připraveny, můžete se pustit do pečení domácích dobrot.

  • Tuk – 250 g
  • Vejce – 3 ks
  • Cukr – 250 g
  • Mouka – 800 g (můžete nahradit i bezlepkovou variantou)
  • Prášek do pečiva – 1 ks
  • Vanilkový cukr – 1 ks
  • Citronová kůra

Snadná a rychlá příprava

Smíchejte všechny výše vypsané přísady a vytvořte těsto, ze kterého uhnětete větší kouli. Připravte si mlýnek a nastavte hlavici podle svého uvážení. Sušenky můžou mít různé tvary a velikosti. Pokud nemáte doma mlýnek, postačí, když těsto rozválíte na slabší vrstvu a pomocí vykrajovátek vytvoříte sušenky.

Troubu předehřejte na 200 stupňů, a jakmile bude připravena, vložte do ní plech se sušenkami na dvacet minut. Jednotlivé kousky by od sebe měly být na pechu alespoň jeden až dva centimetry. Při pečení se zvětší a mohly by se slepit a deformovat.

Užitečné rady pro přípravu a pečení

Jestliže nechcete mít v sušenkách živočišný tuk, můžete jej nahradit margarínem nebo máslem. V takovém případě ale podle toho upravte množství mouky. Margarín není tak hutný a proto je třeba přisypat mouky více. Těsto by mělo být tužší, aby při vykrajování drželo tvar, ale zase ne příliš, aby si sušenky po upečení udrželi křehkost a vláčnost.

Přidejte do těsta svou tajnou přísadu

Do sušenek také můžete přidat své oblíbené dobroty. Ideální přísadou jsou vlašské nebo lískové ořechy, dále mandle, kokos, čokoláda nebo různé druhy aroma, podle vaší chuti. Pokud se rozhodnete pro čokoládu, nastrouhejte ji přímo do mouky přímo na struhadle. V sušenkách se jemně rozteče a bude chutnat dokonale.

Vánoční sušenky

Jelikož přichází pomalu a jistě Vánoce, můžete sušenkami nahradit také cukroví. Stačí přidat jablečné, rumové nebo perníkové aroma a vaším domem se ponese vůně Vánoc.