Jednoduchý a vysoce účinný trik jak se zbavit mravenců ve svém domě

0
(0)

Dalibor , 04. 02. 2020

Zkoušeli jste už na nekončící zástupy mravenců všemožné způsoby, abyste jejich konečně definitivně zbavili? Vždy si myslíte, že je jim konec, pak otevřete skříňku a začíná vše nanovo.Boj s mravenci se může postupem času zdát jako boj marný. Chemické prostředky lze používat nechcete, ale sami si už rady nevíte? Nezoufejte.

Dnes Vám ukážeme, jak s mravenci opravdu zatočit. Známe hned 3 způsoby. Jsou jednoduché a velmi efektivní.

Geniální nápady jak se zbavit mravenců:

Návnadu s kyselinou boritou

Jde o jeden z nejúčinnějších prostředků. Uvařte vejce a požijte jeho žloutek. Ten smíchejte s něčím sladkým. Přidejte např. Cukr, džem nebo med. Do této směsi přidejte 20 g kyseliny borité. Vytvořte malé kuličky a rozmístěte do míst, kde se mravenci vyskytují. Další den budete svědkem toho, jak mravenci ve velkém umírají. Tento lidový způsob se velmi osvědčil.

česnek

Další skvělá metoda, jak zahubit mravence. Působí na ně sodík, který česnek obsahuje.

lepící páska

I tato metoda spolehlivě funguje. Do míst, ve kterých se s mravenci setkáváte, vložte oboustrannou lepicí pásku a doprostřed položte kousek jídla. Mravenci, kteří ho budou chtít ukořistit, se z pásky nedostanou. Tento způsob však zlikviduje jen malou část hmyzu.

 

PREVENCE:

Nikdy nenechávejte volně potraviny, nebo jejich zbytky. Důkladně vždy ukliďte všechny drobky, pravidelně očistěte jídelní plochy a často vynášejte odpadky.
Můžete použít také mokrou metodu a amoniakem. Na 10 litrů vody potřebujete 1 lžičku této látky.

Také po obvodu odvzdušňovacího potrubí můžete nalepit oboustrannou lepicí pásku.