Jednoduché rady a triky, díky kterým se už nikdy nebude tvořit zbytečný led v mrazáku

4.2
(42)

Dalibor , 18. 06. 2024

Ve starších modelech mrazniček bez nemrznoucího systému se z času na čas vytvoří ledová vrstva nebo hrubá sněhová vrstva. Abyste nemuseli pokaždé rozmrazovat komplet celou mrazničku, nabízíme vám účinnou metodu , která si s tímto problémem hravě poradí. Napsala nám o ní naše čtenářka Janka z Prievidze a my vám o ní rádi řekneme více.

Janka využívá tuto metodu na rozmrazování starší mrazničky na chalupě a prý je opravdu účinná.

Návod na rozmražení mrazáku

1. Když si všimnete v mrazničce námrazu , vyprázdněte ji a vložte do ní několik plastových lahví naplněných horkou vodou. Led se bude rychle tát.

2. Zbytky ledové vrstvy odstraňte, vytřete mrazničku do sucha a pomocí vatového tamponu naneste na celou plochu glycerin. Díky tomu se bude led tvořit mnohem pomaleji.

3. Ujistěte se, že všechny výrobky v mrazničce jsou dobře uzavřené, aby se z nich neodparovala vlhkost a opět se netvořila námraza.

4. Zkontrolujte dvířka mrazničky . Aby dobře těsnily, nesmí být poškozena těsnící gumička. Pokud s ní něco není v pořádku, je třeba ji vyměnit. Dbejte na to, aby byly dvířka mrazničky vždy dobře zavřená.

Triky na odmrazení mrazáku

Plastová láhev s horkou vodou vám může pomoci rozmrazit mrazničku mnohem rychleji . Pro urychlení procesu tam můžete vložit několik najednou.

Led můžete rozmrazovat ještě rychleji pomocí rozprašovače a horké vod y. Stačí jej nastříkat na ledový povrch a uvidíte, jak se okamžitě začne tát - vám stačí, abyste měli čas na otření přebytečné vody.

Trik mé tchýně proti námraze

Pokud už je mraznička zcela bez ledu, proveďte ještě jeden důležitý krok - na povrch suché (!) Mrazničky naneste glycerin pomocí vatového tamponu. Led se pak bude tvořit mnohem později av mnohem menším rozsahu. Pokud nemáte glycerin, pomůže i obyčejný rostlinný olej. Led se obvykle tvoří i proto, že do mrazničky vložíte otevřené jídlo, které uvolňuje vlhkost. Proto se doporučuje uchovávat potraviny uzavřené, například v plastových nádobách.

Zkontrolujte těsnění mrazničky - zavřete dvířka spolu s proužkem papíru. Pak ho zkuste vybrat. Pokud to půjde snadno, dveře nejsou vzduchotěsné - proto se led tak rychle hromadí. Je třeba zavolat odborníka a vyměnit těsnění.

A ještě další důmyslné a rychlé tipy na rozmrazování: dejte ventilátor před mrazničku nebo použijte fén - led začne tát rovnou před vašima očima! Za 30-60 minut bude mraznička zcela zkondenzovaná.