Jednoduché rady a tipy na řešení každodenních problémů

0
(0)

Dalibor , 06. 12. 2020

Každý z nás se určitě často potýká s malými problémy v domácnosti. Ať už se jedná o rozlité víno na bílé košili, ucpaný odpad nebo porouchání tiskárny. Některé z nich se ale dají vyřešit pomocí nečekaných pomocníků.

Drobnosti, které má každý z nás doma

Kupodivu často se jen zdá, že problém je neřešitelný. Nakonec zjistíte, že vám stačí jen trochu zapojit vynalézavosti. Co například nám může pomoci?

  • lepicí papírek
  • plastová lahev

Člověk by je normálně hodil do odpadkového koše, ale neukvapujte se. Plastová lahev může výborně posloužit jako hadice. Máte moc veliký kýbl a nevejde se vám pod kohoutek umyvadla? Použijte ji! Stačí jen jednoduše vyřezat do lahve otvor a jím nechat proudit vodu skrze hrdlo přímo do připravené nádoby. A papírek? Možná že v dnešní době notebooků s nízkými klávesami se vám může tato rada zdát zbytečná, ale lidem vlastnícím počítače s klávesami vystouplými může hodně pomoci. Do mezer se totiž konstantně dostává prach a špína. A jak se přesvědčíte, nelze moc vyčistit žádným hadrem. Zato papírek s lepivým spodním dílem by možná mohl zachránit situaci.

Prášek, který nám zachrání oblečení

Kupodivu aspirin nepomáhá jen od bolesti. Jistě jste minimálně jednou kvůli své roztržitosti nechali ve své bundě nějaký papírek. A jak jste se pak přesvědčili, pračka vám za to úplně nepoděkovala. Možná si myslíte, že oblečení je navždy zničené, ale stačí jej dát do kýble s vodou a prášek přihodit. Žmolky zmizí závratnou rychlostí.

Alkohol je vždy správnou odpovědí

Teď myslím speciálně pány a jejich péči o vousy. Časté používání holicího strojku se na jeho stavu může značně podepsat. Je třeba o něj trochu pečovat. Nejlepší je občas mu dopřát koupel ve vodce. Přístroj se krásně pročistí a nebudou se mu tolik tupit hrany.