Jedna ze zcela nejléčivějších bylin celého světa, na kterou lidé bohužel zapomněli! O co jde?

0
(0)

Bláha Tomáš , 16. 02. 2019

Mezi nejúžasnější rostliny světa patří rozhodně Šalvěj. Její latinský název Salvia officinalis – salvare  znamená zachránit či ošetřit. Většina z nás už tuto rostlinku vůbec nezná, ale to je velká škoda. Obsahuje úžasné blahodárné účinky.

Šalvěj

Tato bylina byla hlavní ingrediencí v hrobce faraónů pro balzamování. Řecký lékař Dioscorides ji využíval k léčbě mnoha nemocí a stavů jako je krvácení, horečka, močové kameny a nepravidelná menstruace. Během vládnutí Karola velkého byla šalvěj vysazena v každé zahradě kvůli její léčivým schopnostem. Používali ji na léčení mnoha stavů a ​​nemocí a tak získala tato bylinka status “posvátné byliny”.

Obsahuje

Esenciální olej, šalvějí, pinen, cineol, borneol, kafr, tanin, hořké látky, biekoviny, škroby, guma, lepkavá neprozkoumaná substance, šťavelan vápenatý, soli kyseliny fosforečné, draselné a vápenaté soli.

Léčvé účinky

Šalvěj dokáže přočistit krev, stimuluje sekreci hlenů z respiračních orgánů a žaludku – díky této skutečnosti pacienti opět nabývají ztracený apetit. V případě cukrovky je směs žebříčku a šalvěje ve stejném množství doporučená. Šalvěj nejenže bojuje proti zánětům ale také léčí všechny záněty ve střevech, žaludku, ledvinách, žlučníku a močového traktu. Šalvějový čaj je skvělý na kloktání – aktivně léčí zánět hrdla a mandlí. Je velmi důležitým pro kojící matky. Pokud ho pijete často, zesílí celé vaše tělo a zabrání mrtvicím, paralýze. Je to jedinou bylinkou spolu s levandulí která zabraňuje nočnímu pocení.

Zdravotní problémy

Pokud máte problémy s křečemi, míšními onemocněními, žlázového onemocněními či s třesením končetin, pijte šalvějový čaj pravidelně – 2x do dne. Také snižuje nadýmání, zlepšuje apetit, pomáhá v boji proti průjmu či proti štípance od hmyzu na které si položíte rozmačkané šalvějové listy.

👍 Tento návod je užitečný