Jedl jednu nakládanou okurku denně. Nyní se s vámi dělí o jeho zdravotní pocity.

0
(0)

Tomáš , 21. 09. 2021

Nakládaná zelenina je skvělým způsobem, jak si zachovat zdraví. Pokud je milujete, už si nevyčítejte, když spořádáte celou sklenici na posezení. Ve skutečnosti ale vašemu zdraví prospěje jen jedna okurka za den. Stejně jako kysané zelí má totiž velmi zajímavé účinky. Okurky stimulují mozek, pomáhají trávicímu systému a dokonce mohou nahradit antidepresiva. Tak obyčejná zelenina má velmi neobvyklé účinky!

Žaludek a mozek

Tyto dva orgány spolu souvisí více, než jste si dosud mysleli. Vědci prokázali, že existuje přímá souvislost mezi zdravím žaludku a mozkem. Pokud se váš žaludek těší dobrému zdraví, funkce mozku bude taková, jaká by měla být. Dokonce pracuje produktivněji. A na zdraví žaludku velice příznivě působí fermentované výrobky. Mezi ně patří právě nakládané okurky a kysané zelí.

Nakládané okurky a zdravotní účinky

Nakládané okurky se připravují kvašením a obsahují bakterie, které pomáhají udržovat zdravou mikroflóru v žaludku a střevech. Obsahují také kyselinu mléčnou, což je důležitá látka, která pomáhá snižovat hladinu cholesterolu v krvi, zlepšuje krevní oběh a pomáhá snižovat krevní tlak. Nakládané okurky obsahují také vlákninu, která je prospěšná pro celý trávicí systém a pomáhá předcházet problémům v gastrointestinálním systému. Pro lidi, kteří nemají problémy s ledvinami, se doporučuje jíst kysané zelí a nakládané okurky každý den.

Okurky a hubnutí

Okurky i kysané zelí nejen díky svému obsahu vlákniny přispívají k hubnutí. Okurky jsou ale také nejlepšími produkty pro alkalizaci těla. Působí také jako prevence proti rakovině, protože ve zdravém acidobazickém prostředí těla se rakovinným buňkám nedaří. Zdravý člověk je produktivní člověk, jde mu všechno lépe, málo se unaví a jeho mozek produkuje hormon štěstí – serotonin. Ten dokáže fungovat také proti stresu.