Jedna lžička této věci před spaním vám navždy změní život

0
(0)

Dalibor , 26. 03. 2020

Už jste o něm a jeho pozitivních účincích na zdraví určitě někdy slyšeli. Obvykle se používá jako přísada do vaření či do salátů.

Jeho využití tím však ani zdaleka nekončí. Stačí, že si před spaním začnete přidávat jednu čajovou lžičku do sklenice vody a následně to vypijete.

Pojďme se nyní blíže podívat na to, jak vám jablečný ocet dokáže doslova změnit život.

1. Předchází nespavosti a špatnému trávení
Jablečný ocet léčí nadýmání způsobené nedostatečným strávením potravy a její zahníváním v trávicím traktu, při kterém se uvolňuje hodně plynů.

Pokud se tak děje uprostřed noci, výsledkem je nejen nadýmání, ale i přerušovaný spánek.

Jediné, co potřebujete udělat, je smíchat 1 čajovou lžičku octa ve sklenici vlažné vody a dochutit to 1 čajovou lžičkou medu.Túto směs vypijte 30 minut před spaním.

2. Potlačuje nepříjemný zápach z úst
Špatný dech je obvykle způsobován bakteriemi, které se nacházejí v žaludku a střevech.

No a jablečný ocet jejich rozmnožování účinně potlačuje a tím zlepšuje váš dech.

3. Léčí bolesti krku
Mocně antibakteriální účinky jablečného octa nevyužijete jen na zlepšení dechu, ale i na potlačení patogenních bakterií vyvolávajících bolesti hrdla.

Připravte si směs vlažné vody a čajové lžičky octa. 2 až 3 krát si pomocí ní vykloktejte hrdlo, přičemž octovou vody následně vyplatí. Zbytek, který vám po kloktání zůstane ve sklenici, nakonec vypijte.

4. Zprůchodnit ucpaný nos
Jablečný ocet obsahuje vysoký podíl vitamínů E, A, B1 a B2 a také minerálů hořčíku draslík, které pomáhají uvolňovat ucpané přínosné dutiny.

Jako obvykle, vypijte sklenici vlažné vody s 1 čajovou lžičkou jablečného octa přibližně 30 minut před spaním.

5. Reguluje krevní cukr
Ve většině případů je nespavost způsobená výkyvy v hladině krevního cukru. Jablečný ocet funguje tak, že zvyšuje citlivost buněk na inzulín a tím stabilizuje krevní cukr.

Pro tento účel použijte trochu více octa - přibližně 2 čajové lžičky, které ředíte ve sklenici vody a vypijte před spaním.

V případě, že užíváte nějaké léky na cukrovku, konzultujte to nejprve s lékařem.

6. Tlumí bolestí žaludku
Pokud vás trápí žaludeční křeče, nadýmání nebo tíha na žaludku, užijte si dejte před spaním sklenici vody s čajovou lžičkou octa.

Ocet zvýší kyselost v žaludku a pomůže tak lépe strávit potravu.

7. Zastavuje škytavka
Kyselá chuť octa stimuluje nervová zakončení v hrdle, které jsou zodpovědné za vyvolávání škytavky. Touto aktivací nervů se sníží nutkání pro svalovou kontrakci a škytavka se tak uklidní.

Jako obvykle, jediné, co potřebujete, je jedna čajová lžička jablečného octa a sklenici vlažné vody.


8. Zmírní žaludeční reflux
Navzdory všeobecnému přesvědčení, že žaludeční refluxspôsobuje přebytek žaludečních kyselin, skutečnost je přesně opačná. Důvodem je jejich nedostatek.

Jablečný ocet pomůže zvýšit kyselost v žaludku a strávit potravu, čímž se omezí zpětné pronikání obsahu žaludku do jícnu.

Podle intenzity pálení žáhy užívejte 1 až 2 čajové lžičky octa s vodou před spaním.

9. Brání křečím v lýtkách

Křeče v lýtkách, hlavně během noci, jsou způsobovány nedostatkem draslíku v těle.

No a protože jablečný ocet je bohatý na draslík i ostatní minerály potřebné pro správnou činnost nervů a svalů, jeho pravidelné užívání vede ke snížení výskytu těchto křečí.

Užívejte 2 čajové lžičky jablečného octa zředěné s sklenicí vlažné vody v průběhu večera.

10. Podporuje metabolismus a hubnutí
Několik studie ukázaly, že přibírání je často způsobované nedostatkem spánku, špatným trávením a pomalým metabolismem.

Jablečný ocet pomáhá při všech uvedených problémech - zlepšuje trávení, podporuje spánek a zrychluje metabolismus. Hubnutí se pak stává mnohem jednodušším.

Navíc jablečný ocet obsahuje pektin, který snižuje chuť k jídlu a brání akumulaci tuku v těle.

Pro podporu hubnutí a snadněji udržení tělesné váhy pijte 1 čajovou lžičku jablečného octa zředěného ve sklenici vlažné vodu každý večer před spaním.