Pokud i vy máte po oholení v podpaží černé tečky, tak si zkuste doma připravit tento roztok a budete mít kůži hladkou.

0
(0)

Dalibor , 02. 02. 2021

Abychom se zbavili chloupků v intimních částech těla, můžete se rozhodnout pro epilaci horkým nebo studeným voskem, nebo pro klasické holení žiletkou. Existuje však 100% přírodní a efektivní způsob, jak se zbavit nežádoucích chloupků z citlivých oblastí a červených skvrn po podráždění. Pravděpodobně by vás to samotné nenapadlo, ale budete k tomu potřebovat obyčejnou jedlou sody. Složení přípravku:

  • 200 ml vody,
  • 1 lžíce jedlé sody.

Příprava a použití

Výroba je velice jednoduchá. Vařte vodu, dokud nezačne vřít. Poté přidejte jedlou sodu a dobře promíchejte. Směs nechte vychladnout. Nanášejte před spaním na místa, kde se chcete zbavit chloupků (oblasti rozkroku nebo podpaží). Následujícího rána produkt odstraňte a aplikujte zvlhčující krém, který běžně používáte po holení nebo epilaci. Provádějte dvakrát až třikrát týdně a brzy uvidíte úžasné výsledky. Jedlou sodu ale můžete využít i jinak.

Deodorant nebo bělení zubů

Jedlou sodu lze použít také jako deodorant. Smíchejte jeden podíl jedlé sody s jedním podílem kukuřičného škrobu a v případě potřeby naneste přípravek na podpaží. Složky dobře absorbují vlhkost i pachy, takže nebudete mít potíže s nepříjemným zápachem. A zároveň nebudete muset používat chemické deodoranty, které rozhodně nejsou zdravotně vhodnou možností. A některé jejich složky podle výzkumů dokonce způsobují rakovinu.

Pokud chcete mít bílé a lesklé zuby, smíchejte jednu lžíci jedlé sody s pěti kapkami peroxidu vodíku. Přidejte trochu vody a dobře promíchejte ingredience, dokud nezískáte hustou pastu. Po nanesení zubní pasty na zuby ji nechte pět minut působit a poté si zuby klasicky vyčistěte. Nakonec si pořádně vypláchněte ústa čistou vodou. Po nějakém čase uvidíte zářivé výsledky. Stejně dobře se díky jedlé sodě zbavíte černých teček nebo lupů a můžete ji použít také jako peeling.