Odjakživa máme tyto ingredience doma, ale nikdy nás nenapadlo, že nám pomůžou s nadváhou.

0
(0)

Dalibor , 10. 05. 2021

Nedaří se vám zhubnout? Nebo se často potýkáte s problémy v oblasti žaludku? Pak vyzkoušejte tento účinný recept na nápoj, se kterým se všech těchto problémů zbavíte. Stačí vám jen pár ingrediencí, ve kterých jasně dominuje jedlá soda. Jak vám může takový nápoj pomoci? Přečtěte si veškeré informace o pozitivních účincích jedlé sody.

Jedlá soda jako skvělý pomocník lidského těla

V lidském těle se neustále děje několik procesů, díky kterým se mění i úroveň pH. Pokud je vaše pH špatně nastavené, pak se můžete potýkat s nejrůznějšími problémy, mezi ně patří například nespavost, neschopnost zhubnout nebo bolesti v oblasti žaludku. Soda vám pomůže regulovat právě hladinu kyselosti v těle. Stav vašeho organismu bude mnohem lepší, metabolismus se stabilizuje a konečně se vám podaří i regulovat tělesnou hmotnost.

Jedlá soda je pomocníkem v mnoha oblastech. Mimo pomoci se zdravotním stavem každého z nás si můžete oblíbit jedlou sodu při úklidu domácnosti. Funguje totiž jako výborný a účinný čistič na plochy nebo například také spáry v koupelně. Skvěle vyčistíte s jedlou sodou i zaschlou nečistotu nebo mastnotu v pečící troubě, dobře odstraníte i vodní kámen v umyvadle, dřezu nebo na baterii.

Citron je skvělou ingrediencí

Další složkou, která patří do zdraví prospěšného nápoje, je citron. Citronová šťáva pomáhá játrům i žaludku v jejich funkci, s trávením tak nebudete mít žádný problém. Díky šťávě z tohoto zdravého citrusu dokážete skvěle regulovat metabolismus, vaše tělo se také automaticky očistí od všech toxinů a škodlivých látek. Citron má skvělý vliv na trávicí systém, proto se doporučuje všem, kteří mají problémy v této oblasti.

Pro přípravu účinného nápoje budete potřebovat:

  • 300 ml vody
  • půl lžičky jedlé sody
  • šťávu z půlky citronu

Do sklenice nalijte šťávu z půlky citronu, přidejte také jedlou sodu a zalijte vodou. Vše důkladně promíchejte a nechte prošumět. Když pěna ustoupí, můžete přidat ještě trochu vody. Hned je nápoj připravený ke konzumaci.

Dbejte především na čas, kdy nápoj pijete. Tento zázračný nápoj by se měl pít zejména nalačno, hned ráno po probuzení. Pijte nápoj po menších doušcích a nikam nespěchejte. Jedině tak se mohou prospěšné ingredience dobře vstřebat do vašeho těla. Po vypití ještě půl hodiny nejezte, poté se v klidu můžete nasnídat. Stačí vypít jednu sklenici denně a po pár týdnech jistě poznáte účinek.

Upozornění: pokud máte citlivý žaludek nebo vám jedlá soda nesedí, měli byste její užívání prokonzulovat s vaším lékařem. 

👍 Tento návod je užitečný