Jedlá soda má blahodárné účinky na vaše tělo. Dopřejte si díky ní péči jako v salónu krásy

0
(0)

Dalibor , 09. 03. 2021

Jedlou sodu všichni známe jako přísadu do pečení a první pomoc při nepříjemném pálení žáhy. Mnozí z nás ji již používají jako ekologickou a levnou náhradu čisticích prostředků, a to zejména v kombinaci s octem, kdy dokáže vyčistit téměř vše – od plísně až po vodní kámen. Věděli jste ale, že může být účinným pomocníkem i v péči o vaše zdraví a vzhled? Že ne? Tak se s námi podívejte, jak můžete tento nenápadný zázrak využít při vašich zkrášlovacích dnech.

Popraskaná a bolavá chodidla se stanou minulostí

Znáte to, po celém dni v těsných botách nebo lodičkách, jste jistě rádi, že můžete chodit doma naboso. Ale co to? Připadá vám, že jste si boty vůbec nesundali? O ložní prádlo nepříjemně zadrháváte a každý krok vám připadá, jako byste místo nadýchaného heboučkého koberce měli v obýváku štěrk? To je častý problém, se kterým se potýkají majitelé zrohovatělé kůže chodidel. Ta vzniká při nadměrné zátěži (celodenní stání nebo chůze, nevhodná obuv), kdy se tlakem změní struktura horní vrstvy kůže – namáhané kožní buňky odumřou a ztratí tak svou elasticitu. Jenže jak se jí zbavit? Momentálně vám ani oblíbená pedikérka nepomůže, pokud s ní nežijete ve společné domácnosti, a tak nezbývá, než problém popraskaných pat vzít do vlastních rukou. Nebo nohou?

Naštěstí je tu jedlá soda, která vaše chodidla zachrání z nejhoršího. Stačí smíchat 3-4 lžíce vody s teplou vodou tak, aby vám vznikla řídká pasta. Tu naneste na chodidla a jemně paty obruste. Soda díky svým abrazivním účinkům zbaví vaše nohy zrohovatělé kůže a navíc zmírní nepříjemnou bolest. Pokud trpíte i na otoky nohou, zejména v horkých letních dnech, pomůže vám lázeň se třemi lžícemi sody.

Vyrobte si vlastní peeling na obličej i celé tělo

Odumřelé kožní buňky nejsou pouze záležitostí chodidel. Vyskytují se na celém těle a zabraňují pokožce v regeneraci a dýchání. To negativně ovlivňuje její primární funkci – ochrana proti virům, toxinům a bakteriím. Díky peelingu odstraníte veškeré odumřelé buňky a vaše pokožka bude hebká jako dětské tvářičky. Budete potřebovat jen jedlou sodu a med. Tyto tři přísady vaši pleť dokonale vyhladí a vyživí. Smíchejte lžíci jedlé sody se dvěma lžícemi medu a pomalými krouživými pohyby nanášejte na kůži. Po důkladné masáži opláchněte teplou vodou a ošetřete hydratačním krémem nebo kokosovým olejem.

Musíte náhle vyběhnout z domova a vůbec jste s tím nepočítali? A je to znát na vašich vlasech? Pokud nemáte po ruce suchý šampón, jedlá soda ho spolehlivě nahradí. Vetřete si trochu bílého prášku ke kořínkům vlasů a pečlivě vyčešte. Po mastnotě nebude ani stopa.

Trápí vás opary, které se dlouho hojí?

Opary jsou velmi nepříjemné a bolestivé. Příčinou jejich vzniku je virus Herpes Simplex, kterého je nemožné se zbavit. Vyvolat jej může stres, únava a snížená imunita. Jedlá soda nedokáže zabránit vzniku oparů, ale může pomoci s jejich hojením. Naneste pastu z vody a sody na postižené místo a nechte pár minut působit. Opar se vysuší a během pár dnů zmizí.

Použít ji můžete i jako regenerační a očistnou kúru v podobě relaxační koupele. Uvolní ztuhlé svaly a zregeneruje organismus. Stačí přidat 1 šálek jedlé sody a půl šálku jablečného octa do koupele a budete se cítit jako v lázních.

Sodu využijete i při péči o nehty

Drobné oděrky kolem nehtů jsou způsobeny suchou pokožkou, která je v této oblasti velmi jemná a tenká a mechanickým poškozením. Pokud nehodláte při každém styku s vodou používat rukavice, zřejmě jim nepředejdete. Dobrou prevencí je používání hydratačních krémů, ale kdo by chtěl mít celý den mastné ruce. První pomoc hledejte opět v použití jedlé sody. Použijte výše zmíněnou pastu ze sody a vody a jemně obruste kůži kolem nehtů. Nezapomeňte po použití hydratovat krémem.

👍 Tento návod je užitečný