Jedinečný trik jak odstranit povlak a zubní kámen! Stačí jen udělat toto!

0
(0)

Dalibor , 31. 05. 2020

Léčivá síla aloe vera je známá již po staletí. Jde o vytrvalou rostlinu s mnoha zdravotními výhodami, pomáhá při zažívacích potížích, zahojí popálenou a poraněnou kůži. Má protizánětlivé a antibakteriální účinky. Pomůže i při problémech s ústní dutinou!

Aloe vera je známá svými antibiotickými vlastnostmi, poradí si se streptokokům i stafylokokům. Zatočí s bakteriemi i viry. Podporuje srážlivost krve, zlepšuje krevní oběh. Zpomaluje stranutie, zlepšuje vitalitu a energii, má detoxikační účinky. Řeší problémy s vypadáváním vlasů a suchou pokožkou hlavy. Je známá i tím, že zklidňuje podrážděnou kůži a zmírňuje její suchost. Její protizánětlivé a antibakteriální schopnosti prospívají tělu zevnitř. 

Snižuje zánět dásní

Pokud máte problémy s dásněmi, můžete vyzkoušet aloe vera. Zánět nejčastěji způsobují bakterie, které se do úst dostanou zvenčí. Další příčinou může být i povlak, který se na zubech usazuje kvůli nedostatečné ústní hygieně. Aloe vera obnoví strukturu tkání a sníží povlak, který zubům neprospívá.

vybělí zuby

Jelikož aloe vera pomáhá odstranit povlak, který má nažloutlou barvu, aloe vera jejich zesvětlí. Pokud chcete mít zuby bílé, použijte šťávu nebo gel z této léčivé rostliny. Naneste je na zuby a promasírujte zubním kartáčkem. Potom ústa pořádně vypláchněte. Pokud to budete dělat po každém umytí zubů, výsledky se dostaví už o pár dní.

O tom, že tato čirá tekutina dokáže nádherně očistit zubní kámen a také povlak ze zubů svědčí jedna  studie z roku 2015 . Ta zjistila, že  gel je účinný při ničení bakterií, které jsou zodpovědné za vznik zubních kazů. Přirovnává se dokonce ke klasickým zubním pastám!

Zabíjí bakterie v ústní dutině

Kromě toho, že  aloe vera pomáhá snižovat zánět dásní, zabíjí i škodlivé bakterie, které žijí v ústech. Mezi takové bakterie patří Streptococcus mutans, obvykle bývá příčinou vzniku zubního kazu.

Nezapomínejte však, že žádná rostlina a její výtažky nejsou náhradou za čištění zubů, proto si zuby čistěte pravidelně.

Jak získat gel? 

Aloe vera je pouštní rostlina, která velmi dobře uchovává vlhkost.  Léčivé účinky má zejména šťáva a gel, které se nacházejí v listech. Ty se před odříznutím alespoň týden nepolévají. Obsahují vitamín A, B, C a E, z minerálů vápník, fosfor, draslík.

Listy aloe jsou masité a tlusté na konci mají trny. Pokud si chcete připravit gel z rostliny, opatrně odřízněte list, důkladný ho omyjte a osušte. Nechte, aby z něj vytekla žlutá šťáva. Ta posílí celý organismus, nakopne imunitní systém a zlepší výkonnost. Při získání gelu odřízněte z rostliny výčnělky a vrch listu. Pod nim se nachází gel. Ten dejte do skleněného poháru pomocí lžičky. Skladujte ho v chladničce. Pokud to bude nutné, použijte jej na poraněnou pokožku, nebo si ho přidejte do smoothie.