Toto je výborný trik jak vrátit vytahaný výstřih každému starému tričku. Není na tom nic složitého.

0
(0)

Dalibor , 28. 10. 2020

Každý z nás má ve svém šatníku několik triček, které už má dlouho, rádi je nosíte a podle toho také vypadají. To není překvapivé, protože trička jsou pro běžné nošení ideální. Toto oblečení je nejen pohodlné, ale pomocí triček můžete docílit prakticky jakéhokoli vzhledu. Navíc ho můžete nosit téměř při jakékoli události. Po několika praních ovšem ztratí svůj původní tvar. Bohužel tomu se nevyhnete u levných, ale ani u drahých triček.

Obnovte původní vzhled

Výstřih jasně říká, jak staré tričko je, protože právě tato část se díky aktivnímu používání vytahuje nejvíce. Pokud s vytahaným výstřihem máte problém, neznamená to, že je čas odhodit oblečení nebo ho rozstříhat na hadry. Koneckonců, existuje skvělý způsob, který vám pomůže vrátit původní vzhled trička zpět. V Japonsku je jeden specialista, který zná nejlepší triky, jak vrátit oblečení styl. Podle odborníka tričko ztrácí svůj tvar kvůli tomu, že je po vyprání špatně pověsíme.

Naučte se, jak to dělat správně

Když tričko po vyprání visí, veškerá voda stéká do spodní části trička a tím se krk začne prohýbat a ztrácet svůj tvar. Po vyprání rozložte tričko na stůl a položte led na oblast krku. To umožní, aby vlákna trička ztuhla, a tím lépe udrží svůj tvar. Nyní můžete narovnat límec na stole. Poté můžete tričko vyžehlit. Po těchto manipulacích bude krk opět plochý a hezký. Nakonec můžete košile i trička sušit vodorovně, ale nezavěšujte je. To pomůže zabránit deformaci límce. Shrneme si to:

  • tričko nebo košili vyperte a rozložte na rovnou plochu (např. stůl),
  • na krk či límec dejte na chvíli led a poté ho vyžehlete,
  • až tričko úplně doschne, vyžehlete ho znovu a máte ho dokonale připravené k nošení.

Tuto metodu můžete v klidu použít na veškeré oblečení, které má límec. Svá trička a košile díky tomu nebudete muset vyhazovat a utrácet spoustu peněz za nové, ale díky tomuto triku jim snadno a rychle prodloužíte životnost.