Jediná přísada do kávy a problémy s ledvinami budou minulostí. O kterou přísadu se jedná?

0
(0)

Tomáš , 12. 02. 2019

Každý zná koření zvané Kardamon díky jeho výrazné chuti. Toto koření často zaujímá čestné místo v našich kuchyních i receptech. Šálek kávy obohacený o trochu kardamonu rozchvěje vaše chuťové buňky i těm nejnáročnějším z nás. Nejenže má dokonalou chuť, ale také účinky.

Kardamon v kávě

Je prokázáno, že pokud přidáte trochu kardamonu do své ranní kávy, můžete si tím vyléčit ledviny a zbavit se nepříjemných zažívacích potíží. A ta dokonalá chuť! Nelze vyjádřit slovy!

Léčivé vlastnoti

Léčivé vlastnosti tohoto koření jsou známé odedávna z daleké Indie a Číně. Už tehdy věděli, že s tímto kořením se dají vyléčit téměř všechny nemoci.

Pročistí tělo

Je známý pro své blahodárné účinky při léčbě a prevenci onemocnění ledvin a močového měchýře. Pravidelnou konzumací se snižuje krevní tlak a odstraňuje vápník z ledvin.

Zlepšuje trávení

Káva s kardamonem pomáhá při trávení. Tajemství spočívá v tom, že kardamon zvyšuje průtok žluči, což zlepšuje trávení a zároveň uvolňuje křeče. Kromě toho odstraňuje nadýmání a pocit plynatosti.

Bojuje s anémií

Železo, mangan, měď a další užitečné vitamíny pomáhají kardamonu léčit takové příznaky anémie, jakou je například vyčerpanost. Výživné látky koření zvyšují hladinu červených krvinek a metabolismus buněk.

Jako antiseptikum

Během mnoha let se v Indii používal kardamon k léčbě zánětlivých procesů v ústní dutině. Navíc postačí jen pár kousků zrníček a o svěžest vašeho dechu se již nemusíte starat.

Zvyšuje imunitu

Příznivé účinky má i na váš imunitní systém, zmírňuje nespavost a deprese a zvyšuje celkovou kondici těla.

Chrání kůži

Pokud si přidáte kardamon do kávy, čaje nebo jen do teplé vody, udržíte si vaši pokožku svěží, zdravou a ochráníte ji před předčasným stárnutím. To vše díky antioxidačním vlastnostem tohoto koření.

Regeneruje vlasy

Můžete ho použít i při péči o vaši korunu krásy. Pravidelným oplachováním vlasů s kardamonem zajistíte, že vaše vlasy budou zdravé a hedvábně lesklé.

Toto je jen několik možností jak využít kardamon. Kromě toho vám v kombinaci s kávou nebo čajem dokáže dodat energii na celý den!