Je vaše dítě nachlazené? Dejte mu do ponožky plátek brambory a budete se divit!

0
(0)

Dalibor , 11. 08. 2020

Kdo má děti, ví své o tom, jaký je to stres zejména pro matku, když děti onemocní. Jistě, prvotní je konzultace s lékařem, který předepíše potřebné léky a případně poradí také s dalšími postupy, které mohou pomoci, jako jsou například zábaly.

Učme se z minulosti

Na druhou stranu však existuje celý soubor zkušeností předchozích generací, pro které nebyla lékařská péče tak snadno dostupná. Doby, kdy si lidé často museli poradit sami, bez lékaře, nejsou zas tak dávné. Mnozí se tehdy uchylovali k přírodě, kterou celý život pozorovali, žili s ní v těsném souladu a dokázali v ní najít pomoc v různých situacích.

Jak tedy můžete pomoci svému dítěti, které je nachlazené, má zvýšenou teplotu nebo dokonce horečku, trápí se a nemůže spát? Zkuste poměrně netradiční řešení, které je velice jednoduché a překvapivě účinné.

Brambora jako lék

Na internetu koluje několik článků, kde se o tomto postupu píše, a ti, co jej vyzkoušeli, říkají, že opravdu funguje. V roce 2014 se například na jednom blogu svěřila jeho autorka svým čtenářům, že když bylo její dítě nemocné a trpělo horečkou, vyzkoušela jednu radu, kterou dostala, a do obou jeho ponožek vložila plátek brambory o tloušťce asi 3 mm. Překvapivé bylo, že teplota dítěte začala brzy skutečně klesat. Dítě spalo, v ponožce plátky brambory, a horečka postupně ustupovala. Autorka blogu se zabývá i dalšími přírodními pomocníky při léčbě dětí, například

  • mátou, nebo
  • cibulí.

Zájemci o přírodní léčbu si mohou její blog snadno vyhledat a sledovat jej.

Na osobním profilu na jedné z nejrozšířenějších sítí se objevila informace jedné mámy, že při hledání způsobů, jak ulevit svému nemocnému synkovi, našla právě ten s bramborou. Rozhodla se ho vyzkoušet a se svými přáteli se podělila o průběh i výsledek. Psala, že malý byl nachlazený, a tak do jeho ponožek večer kolem deváté hodiny vložila plátky brambor. Syn v noci kašlal, ale přesto tvrdě usnul a vyspal se. Když jeho máma po 12 hodinách plátky brambor z jeho ponožek vyjmula, zjistila, že zčernaly. Záměrně si ponechala zbytek brambory, aby mohla porovnat jeho povrch a barvu s plátky, které byly v ponožkách, a sdílela rovněž fotografie, které dokumentovaly rozdíl. Nejdůležitější je, že její malý syn se díky tomuto postupu rychle zotavoval a každý den se cítil lépe a lépe.

Když prohledáte internet, zjistíte, že podobných pozitivních ohlasů na účinnost této metody je tam celá řada.

Příště, až vaše dítě onemocní, třeba ji vyzkoušíte i vy.

👍 Tento návod je užitečný