Je pivo prospěšné lidskému tělu? Co tělu dodává a s čím pomůže?

0
(0)

Tomáš , 05. 02. 2019

Česku je národ pivařů. Často se mu přezdívá zlatý mok a u nás v České republice se pije ve velkém. Ačkoli se jedná o alkoholický nápoj, věřte nebo ne, má na naše zdraví celou řadu pozitivních účinků. Že tomu nevěříte? Měli byste!

Pivo

Pivo, možná vás to překvapí, ale díky vysokému obsahu bílkovin a vitamínů skupiny B našemu zdraví skutečně pomáhá. Kromě toho pivo obsahuje chmel, který je známý tím, že má hodně flavonoidů – velmi silných antioxidantů.
Pití piva je blahodárné pro tělo jen v případě, když se pije v omezené míře a jednou za časJak pivo prospívá našemu zdraví? Tohle vás překvapí!

Zajišťuje tělu vitamíny skupiny B

  • Pití piva může v našem těle zvýšit množství vitamínů skupiny B – konkrétně se jedná o vitamíny B1, B2, B6 a B12.

Pozitivně působí na paměť

  • Podle odborníků patří mezi pozitivní účinky piva i schopnost zlepšovat naši paměť. Studie dokonce poukázaly na to, že lidé, kteří neodmítají pití piva, mají mnohem nižší riziko vzniku Alzheimerovy choroby a demence nežli ti, kteří se mu vyhýbají.

Posiluje kosti

  • I tady můžeme zmínit studie, které dokazují, že díky pivu, které má v sobě vysoký obsah křemíku, dochází k lepší hustotě kostí a zároveň se tak předchází vzniku osteoporózy.

Pomáhá s nespavostí

  • Pokud máte problémy s nespavostí, pak byste si měli čas od času pochutnat na pivu, které v sobě obsahuje mimo jiné i laktoflavin a kyselinu kinotinovou, což jsou látky proslulé tím, že podporují zdravý spánek a napomáhají s nespavostí.

Snižuje riziko vzniku krevních sraženin

  • Věděli jste, že pivo pomáhá předcházet vzniku krevních sraženin? Mohou za to látky v něm obsažené, které brání krevním sraženinám ve vzniku.