Je mi 24 let. Rakovina mi dala 4 životní lekce, se kterými se s vámi chci podělit

0
(0)

Dalibor , 31. 05. 2024

Je se nad čím zamyslet.

Život je potřeba si užívát

Většina z nás žije život na autopilot, píše portál PowerOfPositivity . Jen prožíváme, navenek vypadáme šťastně, ale uvnitř se cítíme prázdno a osaměle.

Příliš se strachu o peníze, o to, co si o nás ostatní budou myslet, o práci. Málokdo z nás opravdu žije.

Ale existuje alespoň jedna osoba, která ví, proč jsme dostali život a jak si správně užít tento dar. 24-letý umírající mladý muž rozpovídal svůj příběh pro portál Reddit , co ho proslavilo.

Příběh

Zde je jeho dopis adresovaný nám, těm, kteří mají ještě mnoho let před sebou, ale nemají představu jak je přežít naplno.

" Mám jen 24 let, ale už jsem si vybral kravatu, kterou budu mít na svém pohřbu, který se uskuteční o několik měsíců. Možná se úplně nehodí k obleku, ale jsem si jistý, že je na tuto příležitost ideální. "

Diagnóza rakovina zaznělo příliš pozdě. Nemám žádnou naději na zotavení. Dalo mi to však příležitost pochopit, jaká je potřeba uvědomění si smrti. Taková, že člověk přehodnotí svůj život a dokáže se uvědomit si své chyby a vzdát se jich.

Žil jsem, aniž jsem něco dělal.

Smysl života

Mnoho věcí již dříve zaměstnávalo mou mysl. Neměl jsem na to hodně času a až teď jsem si uvědomil, co je pro mě skutečně důležité. Chci se s vámi podělit o své poznatky o smyslu života:

1) Neztrácejte čas prací, kterou nenávidíte. Takto se úspěch nikdy nedostaví. Vášeň a oddanost se probudí jen při oblíbených činnostech.

2) Je hloupé, abyste báli toho, co si o vás mohou lidé myslet. Strach vás oslabuje a paralyzuje. Pokud mu necháte prostor ve svém životě, zničíte si ho. Poslouchejte svůj vnitřní hlas. Někteří lidé vás mohou považovat za blázna, jiní vás budou vidět jako hrdinu.

3) Vezměte plnou odpovědnost za to, co se s vámi děje, na sebe. Omezte špatné návyky, snažte se vést zdravý životní styl.

Najděte si druh sportu, který vás udělá šťastným. Neodkládejte to na později. Ať váš život určují skutky, ne slova.

4) Važte si lidi, které máte kolem sebe. Přátelé a příbuzní budou pro vás vždy nevyčerpatelným zdrojem síly a lásky. Proto byste je neměli považovat za samozřejmost.

Hodnota času

Je to těžké slovy vyjádřit význam těchto jednoduchých věcí, ale doufám, že patříte k těm, kteří si uvědomují hodnotu času.

Nejsem naštvaný. Vím, že poslední dny mého života mají smysl. Jen lituji, že nebudu schopen být svědkem vytvoření umělé inteligence, a také doufám, že válka v Sýrii a na Ukrajině se brzy skončí.

Velmi nás zajímá náš vzhled, ale do poslední minuty nevšímáme je, že tělo je jen nádobou naplněnou našimi myšlenkami, přesvědčeními a záměry. Je třeba na to, aby nás přineslo do tohoto světa.

Závěr

Pokud však ale v této nádobě není nic, co by mohlo změnit svět, načež je pak jeho existence? Věřím, že všichni máme potenciál, ale realizace vyžaduje hodně odvahy.

Můžete jít s proudem nebo s ním bojovat, bojovat za to, v co věříte, napsat svůj vlastní velký životní příběh sami. Doufám, že se rozhodnete správně.

Zanechte značku v tomto světě. Žijte smysluplně. Zaměřte se na to, kde žijete. Všechno je možné. Nikdo tu nebude věčně, a život je krátký čas strávený na této krásné malé planetě. Letí neuvěřitelnou rychlostí do nekonečné temnoty neznámého vesmíru.