Jdou po vás rok co rok komáři ? Toto je důležitá věc, kterou byste měli vědět!

0
(0)

Dalibor , 10. 05. 2020

Možná se vám zdá, že mluvit o komárech je nyní ještě předčasně, ale pravdou je, že některé druhy těchto krvelačných nestvůr dokáží dělat Sarapis i během chladnějších měsíců. Pokud jste se tedy uprostřed zimy probudili se známým štípance nedivte se, pochutnal si na vás komár!

Komárů je přibližně 3000 různých druhů, z toho jen něco přes 200 oblibě lidskou krev. Právě oni v některých zemích přenášejí nebezpečné onemocnění a jsou příčinou nehezkých alergických reakcí, svědění a podráždění. Čím teplejší bude, tím více se budou komáři rozšiřovat iv našich zeměpisných šířkách.

Proč vás milují více než jiných?

Komáři mají úžasně vyvinutý čich a ve vzduchu jsou stejně zdatní jako žraloci ve vodě. Existuje několik věcí, které dokáží zaznamenat na obrovskou vzdálenost - oxid uhličitý, bakterie, oblečení, tělesný pach a pivo!

oxid uhličitý

Někteří lidé vydechují vyšší množství oxidu uhličitého , jako jiní. Z vašeho dechu ho ucítí na více než 50 metrů a okamžitě k vám zamíří . Více ho vydechují například těhotné ženy, lidé, kteří cvičí,  ti, kteří si dali sklenici piva nebo lidé s rychlejším metabolismem . Pivo tělesná aktivita nejrychleji, že vaše plíce vydávají více oxidu uhličitého a to působí jako spolehlivá navigace pro komáry.

póry

Teplota těla a pach jsou také zásadní informací . Váš přirozený tělesný pach může komáři přitahovat nebo odpuzovat iv závislosti na genů. Komáři milují konkrétní tělesné pachy - kyselina mléčná, kyselina močová, zápach způsobený bakteriemi a pot jsou jejich nejoblíbenější. Vaše individuální chemie však samozřejmě hraje roli také.

Takže - pokud chodíte v zpoceném tričku, v očích komárů jste velmi atraktivní obětí a budou vás pronásledovat. Vědci také dokázali, že někteří lidé mají přirozený "pach", který na komáry působí stejně, jako odpuzovač .

Oblečení a jeho barva

Oblečení které splývá se světlem - světlejší, jasné barvy - je pro komáry matoucí a je nejjednodušší cestou, jak si je držet od těla. Naopak výrazné - zejména tmavé a červené barvy působí jako terče . V červené vás budou nejlépe vidět tehdy, pokud se pohybujete.

Jak si je držet od těla?

Existuje celá řada způsobů jak na to. Kromě vyhýbání se stojatým vodám si dávejte pozor i na vysokou trávu - komáři ve vysokém porostu útočí především na nohy a umí být řádně otravné .

Čím více se sprchujte a čím více voníte , tím méně dokáží komáři detekovat váš přirozený pach a tedy vás rozpiznať . Nesnášejí také citrusové vůně , eukalyptus a mátu . Krémy a pleťové vody také zvyšují ochranu před komáry. Dobrou radou je dát si na náramek nebo oblečení pár kapek esenciálního oleje (čajovníkového, lemongrass, mátového či eukalyptového).

Komáři jsou nejaktivnější v určitých denních a nočních hodinách . Čím častěji se zdržujete v interiéru s klimatizací nebo ventilátorem, tím menší problém s nimi budete mít.

Jak rychle uklidnit poštípané místo?

Proti nepříjemným štípance je skvělým tipem potřít podrážděné místo čajovníkovým olejem nebo organickým jablečným octem co nejdříve po kousnutí. Ovesné vločky ve vaně  také neutralizují svědění .. Skvěle účinkuje i potření místa medem, gelem aloe vera nebo pastou z jedlé sody.