Jazyk je zrcadlem vašeho zdraví. Dozvíte se více o problémech vašeho těla, abyste předešli negativním následkům

0
(0)

Dalibor , 20. 01. 2020

Jazyk je velmi jedinečnou součástí organizace, protože hraje velmi důležitou roli pro všechny lidi. Prostřednictvím tohoto orgánu komunikujeme, přivádíme jídlo do úst, udržujeme zdraví našich úst, ale jazyk nám hodně mluví o stavu našeho těla. Pokud zkušený lékař podívá váš jazyk,  může vám říct hodně o vás  a vašem okolí, o vašich stravovacích návycích a obecně o vašem životním stylu. 

Pokud máte hned po ruce zrcadlo, sami uvidíte, co vám říká váš jazyk!

zdravý jazyk

Barva zdravého jazyka, a tedy i zdravého člověka, je vždy jednotně růžová. Je přirozeně vlhký, nemá na sobě žádný povlak, skvrny, rýhy a bolavá místa. To znamená, že i váš žaludek a trávicí systém jsou zdravé a fungují v pořádku tak, jak mají.

Barevný povlak

Bílý jazyk

Takový jazyk, a tudíž taková barva naznačuje problémy s játry nebo s gastrointestinálním traktem. Stanovení přesné diagnózy jen podle barvy jazyka je nemožné, protože se může jednat o sníženou kyselost organismu nebo dokonce i o žaludeční vřed. Lépe uděláte, když se poradíte s lékařem.

Hrubá vrstva bílého povlaku

Pokud je váš jazyk pokryt silnou vrstvou bílého povlaku, není to velmi dobré znamení. Některé systémy v těle si již nemusí plnit své fyziologické funkce a také to může znamenat přítomnost virové infekce.

žlutý jazyk

Tento typ zubního povlaku naznačuje problémy s játry, případně se žlučníkem. Také může být příznakem špatného trávení potravy v těle.

Nerovnoměrně zbarvený jazyk s výraznými rýhami

Toto je znak onemocnění zažívacího ústrojí. V případě, že jsou rýhy velmi hluboké a vypadají téměř jako trhliny, je to důkaz toho, že hladina cukru v krvi je velmi vysoká. Přesnou diagnózu vám ale určí lékař.

Barva jazyku

bledý jazyk

Jazyk, který má bledou nebo světlou barvu, je s největší pravděpodobností příznakem problémů s trávicím ústrojím. Taková barva je často doprovázena i jinými příznaky, jako je například řídká stolice, studené ruce a nohy, únava, či nadýmání.

Velmi světlý a suchý jazyk může také signalizovat nedostatek krve v těle, který je obvykle doprovázen pocitem úzkosti, závratěmi, poruchami paměti, nespavostí, anémií a popraskanými rty.

Červený jazyk

 

Jasně červená barva jazyce poukazuje na přítomnost infekce v těle. Červené tečky na jazyku mohou signalizovat zvýšenou teplotu nebo dokonce zánět krvi. U dětí je to jasný projev snížené imunity. Tmavočervená barva je znamením toho, že můžete mít problémy s ledvinami nebo je znakem intoxikace.

Jazyk s červenou špičkou

Špička jazyka je také známá díky tomu, že odráží stav našeho srdce. Vzhledem k této skutečnosti, červená špička jazyku bez známek nějakého onemocnění znamená, že máme jakýsi zmatek v citové oblasti. Jedná se spíše tedy o psychické problémy.

Jazyk červený kolem okrajů

Takové zabarvení indikuje nadměrnou konzumaci pikantních jídel nebo dokonce i příliš tučných jídel, stejně jako alkoholu. Co se orientální medicíny týká, podle ní takové zbarvení indikuje dlouhodobý hněv nebo závist.

Fialový jazyk

Nejčastěji je takové zabarvení jazyka způsobené nedostatkem vitamínu B. Fialový jazyk mají často ženy, které mají složitý menstruační cyklus, případně se objevuje i u lidí trpících chronickou bolestí.

Cyanóza jazyka

... nebo jinak nazývaný cyanotický jazyk je signálem toho, že máte okamžitě vyhledat lékařskou pomoc. Tkáně v jazyku totiž nemají dostatečné množství kyslíku. Může to být i znamení onemocnění srdce, postižených cév, srdeční dysfunkce nebo problémů s dýchacími cestami.

Žlutý jazyk

V případě, že je jazyk žluté barvy po dlouhou dobu, je to znak onemocnění jater nebo žlučníku. Pokud se nažloutlá barva nachází zejména na přední části jazyka, může se jednat o známku hepatitidy.

Zelený jazyk

Tmavozelený nebo nazelenalý jazyk může indikovat otravu jídlem nebo alkoholem.

V čínské medicíně se říká, že jazyk odráží zejména stav srdce. takže sledování jeho stavu je opravdu nutností pro každého z nás. Pokud spatříte nějakou odchylku, pokud se necítíte dobře, nebo jen máte nějaké podezření, pro jistotu vyhledejte lékařskou odbornou pomoc. Podělte se o tento článek se svými přítelkyněmi. Můžete jim pomoci a dokonce i zachránit život.

👍 Tento návod je užitečný