Japonská snídaňová dieta, vám pomůže zhubnout až 8 kg za 2 týdny. Dodržujte ji jen na snídani. Navíc je taková chutná, že ji nebudete chtít nikdy skončit!

0
(0)

Dalibor , 04. 03. 2020

Dieta, kterou vám v dnešním článku představíme je velmi jednoduchá a chutná a možná právě proto je tak velmi oblíbená. Co je nejlepší, že se dá snadno vydržet, nakolik vůbec nepociťujete hlad.
 

Tuto dietu stačí dodržovat pouze na snídani a to tak, že budete konzumovat rozmixované banány s teplou pitnou vodou.

 

Když tuto ranní banánovou dietu představili v březnu roku 2008 na japonské sociální síti Mixi, stala se natolik populární, že způsobila dokonce celonárodní nedostatek banánů. Dietu sestavil Hitoshi Watanabe, který studoval preventivní medicínu, a jeho žena Sumiko, která je farmaceutkou. Na čem je tedy tato banánová dieta založená a v čem spočívá její úspěch?

Nezáleží na tom, co budete jíst po zbytek dne


Manželé Hitoshi a Sumiko Watanabe tvrdí, že konzumace banánů a pití vody pokojové teploty na snídani vede ke snižování hmotnosti. Nezáleží pak už na tom, co jíte po zbytek dne. Ranní banánová dieta je extrémně jednoduchá a dá se snadno dodržovat. Mnoho Japonců při experimentování s touto dietou opravdu zaznamenalo rapidní úbytek hmotnosti. Banány přitom musí být syrové, nevařené, nesušené ani nezmrazené.

Jedna z příčin, proč tato ranní banánová dieta funguje, je to, že banány upravují a zlepšují zažívání a zároveň zrychlují metabolismus.

 

Jednou z dalších možností, proč konzumace banánů pomáhá při snižování hmotnosti, je to, že obsahují vysoký a významný podíl škrobu, což vlastně podporuje pocit nasycenosti a plnosti.

 

Pravidla Japonské diety:

 

Těm, kteří by chtěli tuto ranní banánovou dietu držet a vyzkoušet ji, se zároveň doporučuje jíst večeři před 20. hodinou a vyvarovat se po ní jakýmkoli dezertem. Pokud by lidé držící tuto dietu přesto pociťovali hlad, mohou si dát po večeři ještě kousek ovoce.

K snídani se podává jeden nebo více banánů a jeden pohár vlažné vody. Banánů přitom můžete sníst opravdu tolik, kolik vás zasytí natolik, že se budete cítit plní (na 80%). Na oběd si můžete dát jídlo dle vašeho výběru. Na večeři také, ta se však musí podávat před 20. hodinou. Na večeři není povolen žádný dezert.

 

Přečetli jste si článek až do konce? Zaujal Vás? Potom můžete práci redaktora odměnit tím, že dáte článku na Facebooku lajka nebo jej budete sdílet děkujeme.

Upozornění: Tento článek má pouze informační charakter a jedná se o překlad ze zahraničních webů. Nenahrazuje lékařskou léčbu, vyšetření lékařem ani konzultaci jiným odborným zdravotnickým pracovníkem. Příspěvky mohou obsahovat informace, které se neshodují s názory redakce. Všechny potřebné kroky nejprve konzultujte se svým lékařem / lékárníkem.

👍 Tento návod je užitečný