Nechala jsem se minulý rok napálit. Toto jsou rady jak vybrat ten nejlepší vánoční stromeček.

0
(0)

Dalibor , 03. 12. 2020

S Vánocemi přichází i problémy s vybíráním stromku. Je příliš mnoho možností a vy můžete vzít jen jednu. Jaký je nejlepší? Rozhodování je to těžké, ale když se na to dobře připravíte, bude to hračka.

Druhy stromů

Nejprve je třeba si rozmyslet, jestli si koupit umělý nebo živý. Obojí má mnoho pozitiv i negativ. Většinou rozhodne velikost vašeho bytu. Pokud chcete živý, doporučuji tyto tři druhy.

  • smrk – patří mezi nejlépe cenově dostupné, ale bohužel nejrychleji opadají, voní silně dřevitou vůní
  • borovice stříbrná – cena už je sice vyšší, ale zato vám bude jehličí méně opadávat
  • borovice nordmann – nejdražší varianta, patří mezi vzácnější druhy a téměř neopadává

Je lepší si vybrat umělý nebo živý?

Tak to je kapitola sama o sobě. Já osobně patřím mezi milovníky borovicového dřeva a jeho vůně a žádný umělý strom by mi to nemohl nahradit. Ale samozřejmě někoho nebaví každý rok vyhazovat peníze za nové stromečky a radši si pořídí jeden, který pak doma bude mít navždy. Každý rok ho jen stačí dát do sklepa a je vystaráno.

Živé stromy mají nevýhodu v tom, že opadávají a je třeba pod nimi pravidelně uklízet. Z pohledu majitele hlodavce vám mohu říct, že okusování naší borovice patří mezi jeho nejoblíbenější aktivitu, takže jestli živý stromek zvažujete, vašeho mazlíčka to rozhodně potěší. Záleží jen a jen na vás.

Také je důležité si rozmyslet velikost. Velký vánoční stromeček sice působí velkolepě, ale zabere spoustu místa a nadělá větší nepořádek. Menší slouží spíš k doplnění zbytku dekorací, nestrhává na sebe všechnu pozornost.

Stává se však čím dál tím oblíbenější výroba stromků z různých materiálů. Ať už ho slepíte z těstovin, vyřezáte ze dřeva nebo vystřihnete z papíru, rozhodně se jedná o zajímavé obohacení vaší domácnosti. Doufám, že vybírání stromku vám nepřinese moc starostí a dobře pořídíte.