Jaký dort zvládnete za 20 minut bez pečení?

0
(0)

Dalibor , 19. 03. 2021

Rychlé, jednoduché a žádné pečení – takových dortů možná není mnoho. Dnešní mezi ně patří, je lahodný a lehký. Celkově bude jeho příprava trvat asi dvacet minut. Budete sice muset počkat, než ztuhne v ledničce, ale čekání se vyplatí.

Tradiční dorty jsou obtížné na přípravu

Tento dort bude chuťově stejně skvělý, jako tradiční dorty, které se obtížně připravují. Jako základ můžete použít různé sušenky, perníky nebo krekry. Fantazii se meze nekladnou. Kombinací těchto produktů se smetanou, tvarohem, šlehačkou nebo jogurtem můžete vytvořit kulinářské umělecké dílo, které bude chutnat všem a stane se ozdobou odpoledního čaje.

Na přípravu budete potřebovat:

  • 300 g sušenek s kakaem
  • 250 g tvarohu
  • 250 g zakysané smetany
  • 100 g cukru
  • 1 lžíci želatiny
  • 75 ml vody
  • Čokoládu na ozdobu

Nejdříve si nalijte želatinu do hrnce, přidejte vodu a nechte několik minut odstát. Nalijte směs do hrnce, který může na sporák a zahřívejte, dokud se želatina nerozpustí. Mezitím si smíchejte zakysanou smetanu s cukrem a tvarohem v mixéru. Musíte se vytvořit jemný krém. Poté přidejte želatinu a všechno společně promíchejte.

Začněte dort vrstvit do formy

Nejdříve vložte první vrstvu sušenek a nalijte na ni smetanu. Přidejte další vrstvu a znovu krém. Takhle vytvoříte tři vrstvy. Pokud čekáte velkou návštěvu, samozřejmě můžete množství surovin navýšit podle potřeby nebo udělat dortů více. Dort nakonec zakryjte a nechte přes noc máčet.

Jakmile se krém vstřebá do sušenek, můžete dort podávat. Dort, který je vyrobený ze sušenek spojených s tvarohem a zakysanou smetanou je šťavnatý. Nahoře může být ještě ozdoben nejen nastrouhanou čokoládou, ale také oblíbeným druhem ovoce. Krém můžete ztmavit přidáním kakaa a místo kakaových sušenek použít máslové, které jsou světlé. Pokaždé tak můžete vykouzlit jedinečný dort, a když si s ním vyhrajete, může být podávat také jako narozeninový.

👍 Tento návod je užitečný