Brokolicová polévka která detoxikuje vaše tělo, dodá vitamíny a ještě skvěle chutná. Zde je recept.

0
(0)

Dalibor , 17. 02. 2021

Jestli nechcete své tělo trápit dietami, ale potřebujete detox, zvolte některou z polévek, které najdete v článku. Detoxikační polévky jsou skvělým způsobem, tak tělo očistit od toxinů a navíc posílí imunitní systém a zlepší absorpci živin do těla.

Vyzkoušejte každý den jednu polévku a budete se cítit lépe

Očista nebude trvat dlouhé týdny ani měsíce. Stačí po tři dny jíst polévky – vyzkoušíte nové recepty a uzdravíte vaše tělo zevnitř. První z nich je brokolicová polévka, na kterou budete potřebovat:

  • Lžíci olivového oleje
  • 1 cibuli
  • 750 ml vody
  • 1 stroužek česneku
  • 500 g brokolice
  • 1 svazek rukoly
  • Sůl a pepř na dochucení

Nejdříve si nakrájejte česnek a cibuli. Růžičky brokolice oddělte a opláchněte. Vezměte si hrnec s těžkým dnem a nalijte na něj olej. Přidejte cibuli a česnek a orestujte, dokud se neobjeví typické aroma. Poté přihoďte brokolici a duste, dokud není jasně zelená.

Poté přidejte vodu a počkejte, až se začne vařit. Vývar poté dochuťte podle sebe solí a pepřem. Přikryjte hrnec pokličkou a vařte na mírném ohni 8 – 10 minut. Až bude polévka uvařená, nalijte ji do mixéru a přidejte nasekanou rukolu. Po rozdrcení polévky podávejte.

Zázvor je známý svými detoxikačními účinky

Další polévka bude hlavně z mrkve a zázvoru, které je nejen detoxikační, ale také pomáhá při hubnutí. Budete potřebovat 500 g mrkve, 1 cibuli, lžíci zázvoru, 700 ml kuřecího vývaru, 100 g smetany, 3 lžíce olivového oleje, pepř a sůl na dochucení.

Zázvor si nakrájejte na jemném struhadle, cibuli na co nejmenší kostičky. Obě suroviny poduste na olivovém olej po dobu asi 5 minut. Mrkve nakrájejte na kostky a přidejte zázvor a cibuli. Na vše nalijte vývar a přiveďte k varu, na mírném ohni duste 30 minut. Dejte z tepla pryč, použijte mixér a přidejte smetanu, sůl a pepř podle chuti. Opět přiveďte k varu a vařte dalších pět minut.

Čočková polévka nebude pro každého, ale dělá zázraky

Na detoxikační čočkovou polévku si připravte 450 g čočky, 60 g celeru, 60 g šalotky, 10 g česneku, 500 ml bramborového vývaru, 1 kg brambor, 3 litry vody, 250 ml sójového mléka, 200 g rajčat, kousek koriandru, 30 g olivového oleje a sůl a pepř.

Brambory oloupejte, uvařte a nechte si vodu, ve které jste je vařili. Stonky celeru nakrájejte, šalotku i česnek nasekejte najemno. Vše usmažte na olivovém oleji. Přidejte čočku a bramborový vývar, vařte 15 minut. Rajčata nakrájejte na měsíčky, přidejte je do polévky a vařte na mírném ohni. Mléko zahřejte na 90° a promíchejte s připravenou polévkou. Dochuťte solí a pepřem a ozdobte koriandrem.

👍 Tento návod je užitečný