Jaké jsou nejčastější příznaky rakoviny konečníku.

0
(0)

Dalibor , 13. 05. 2021

Rakovina konečníku je vážné onemocnění, se kterým není dobré si zahrávat. Někteří lidé si uvědomí, že se u nich nachází problém, když poprvé spatří krev ve stolici, a tak začnou přemýšlet, z čeho by to mohlo být. Místo toho, aby se šli poradit ke svému obvodnímu lékaři, sami to mnohdy vyhodnotí jako obyčejný a banální problém, kterému se říká hemeroidy. Pak jdou do lékárny, koupí si lék na hemeroidy a k lékaři se dostanou až tehdy, když léky dlouhodobě nezabírají. A v takovém případě už může být poměrně pozdě na to začínat s léčbou. Pokud u sebe tedy objevíte jeden z níže uvedených příznaků, rozhodně neodkládejte návštěvu lékaře.

Příznaky rakoviny konečníku

Pod touto kapitolou najdete projevy, kterými se může vyznačovat rakovina konečníku. Pamatujte ale na to, že se nemusí jednat jen a pouze o příznak rakoviny konečníku, jsou to příznaky, které se mohou projevovat i u obyčejných hemeroidů. Proto nediagnostikujte hemeroidy ani rakovinu konečníku sami doma, ale požádejte o konzultaci vašeho obvodního lékaře. Mezi nejčastější příznaky patří krev se stolici, průjem, zácpa, nepravidelnost stolice, chronická únava, časté a bolestivé větry či neúmyslná a výrazná ztráta hmotnosti.

Včasné odhalení

Jak už bylo několikrát zmíněno výše, je nutné odhalit rakovinu konečníku co nejdříve, než se rozšíří i do dalších orgánů. Proto je důležité, abyste při jakýchkoli výše zmíněných problémech kontaktovali svého lékaře a požádali ho o pomoc. Je mnohem lepší, když lékař odhalí banální příčinu, než když podceníte vážné onemocnění. Čím dříve odhalíte rakovinu konečníku, tím dříve se jí zbavíte, začnete ji včas léčit a vaše šance na vyléčení bude mnohem vyšší, než když budete návštěvu lékaře oddalovat a nádor pouze poroste a bude způsobovat čím dál větší komplikace a problémy. Myslete na své zdraví a odhalte případný problém včas.