Jaké jsou hodnoty pro ideální krevní tlak podle věku (tabulka)

0
(0)

Dalibor , 17. 01. 2020

Studie založená na pozorování více než 2000 seniorů, publikovaná v archivu online časopisu Internal Medicine zjistila, že vysoký krevní tlak je ve skutečnosti dobrý, pokud nejste křehký starší člověk. Tehdy jde opravdu o závažný problém.

I přesto, že je váš krevní tlak normální, měli byste zvážit změny životního stylu, abyste zabránili rozvoji vysokého krevního tlaku a chránili zdraví svého srdce, a to v zájmu zachování zdraví celého těla.

Abyste předešli všem dilematům: Vysoký krevní tlak představuje skutečné zdravotní riziko.

Důvodem je to, že způsobuje poškození srdečních tepen, ledvin a celého těla, což může vést k srdečnímu infarktu, selhání srdce, mrtvici, selhání ledvin a k dalším mnohým závažným zdravotním problémům.

Léčba na snížení krevního tlaku je často poměrně agresivní za pomoci léků, z nichž mnohé mohou mít na váš organismus vážné vedlejší účinky.

Užívání léků bývá dlouhodobé, nejednou celoživotní, z čehož pak proudí zisky farmaceutickým firmám i lékařem v podobě provizí. To je také důvod, proč mnozí lékaři doporučují takové drastické kroky ke snížení vysokého krevního tlaku.

Nicméně, nejnovější výzkum ukazuje, že to, co na jednoho zabírá, nefunguje pro všechny.

To znamená, že léčba krevního tlaku u 50-letého člověka je jiná ve srovnání s léčbou, která je vhodná pro křehkého 80-letého člověka.

Dále uvádíme tabulku zobrazující hodnoty pro ideální krevní tlak v závislosti na věku člověka:

Diagnóza vysokého krevního tlaku


Podle "American Heart Association", již od věku 20 let, pokud je váš krevní tlak nižší než 120/80 mm Hg, měli byste si dávat udělat screening krevního tlaku při pravidelné zdravotní prohlídce, nebo jednou za 2 roky.

Každý úder srdce zvyšuje krevní tlak a ten spadne, když se srdce uvolní mezi údery.

Z tohoto důvodu se váš krevní tlak může lišit z minuty na minutu se změnami v držení těla, při cvičení, při stresu nebo spánku.

Jeho běžná hodnota by ale měla být nižší než 120/80 mm Hg (méně než 120 systolický tlak a méně než 80 diastolický tlak) v dospělém věku, t. j. 20 let a více. Výsledky však ukazují, že až jeden ze tří dospělých lidí má vysoký krevní tlak!

Sbohem vysoký krevní tlak


Jedna jediná vysoká hodnota nemusí nutně znamenat, že máte vysoký krevní tlak.

V případě, že jste jeden z těch, jehož hodnota krevního tlaku je vyšší než je běžná hodnota, lékař vám smí provést několik měření v průběhu času předtím, než vám diagnostikuje vysoký krevní tlak.

Nicméně, pokud vaše hodnoty krevního tlaku zůstávají na úrovni 140/90 mm Hg a více (systolický tlak 140 a více nebo diastolický 90 a více) v průběhu času, pak je ta správná chvíle udělat nějaké změny ve vašem životním stylu.

Pro ty, kteří mají hodnoty krevního tlaku 140/90 mm Hg a více, lékař předepíše potřebné léky.

Doporučujeme také: Přírodní léčba vysokého krevního tlaku

Stupně vysokého krevního tlaku
Následující tabulka zobrazuje rozpětí hodnot kategorií krevního tlaku pro systolický a diastolický tlak (lidově nazývané horní a dolní):

V případě, že dostanete hodnotu systolického tlaku 180 mm Hg a více nebo hodnotu diastolického tlaku 110 mm Hg a více v průběhu kontrolování vašeho krevního tlaku, měli byste si ho dát odečíst znovu po několika minutách.

Pokud se druhé výsledky ukáží být stejné, nebo nad touto úrovní, měli byste vyhledat okamžitou lékařskou péči pro hypertenzní krizi.

Mnozí lidé s hypertenzí byli takto schopni poměrně rychle snížit svůj krevní tlak na normální hodnoty.

👍 Tento návod je užitečný