Jaká by měla být délka spánku podle vašeho věku, abyste zůstali zdraví a vitální?

0
(0)

Dalibor , 07. 02. 2020

Naše celkové zdraví závisí na mnoha faktorech. Odborníci souhlasí s tím, že by se měly dodržovat některá doporučení, například o spánku, tedy o tom, kdy chodíme spát a jak dlouho spíme. Národní nadace pro spánek doporučila délku spánku podle věku, to znamená, že pro každou věkovou kategorii je doporučený jiný počet hodin spánku.

KDYŽ SE BUDETE ŘÍDIT doporučení DOBOU SPÁNKU, POSKYTNE VÁM TO DOSTATEK ENERGIE BĚHEM DNE A OPTIMÁLNÍ ZDRAVÍ.

Nedostatek spánku je problém

Fyzická únava není jediný problém, kterým trpíme, když nespíme dostatečně. Nedostatek spánku může ovlivnit vaši chuť k jídlu, jasné myšlení, rozhodování a dokonce koncentraci. Mnoho odborníků také ukázalo, že pokud máte problémy se spánkem, může to mít vliv na mnohé zdravotní problémy.

Zdraví srdce může být ohroženo, pokud spíte méně než pět hodin. Diabetes, obezita, zvýšení tělesné hmotnosti, to je výsledkem, pokud spíte méně než sedm hodin. Přemýšlejte o tom, kolik hodin vaše tělo potřebuje na spaní. Toto je první krok směrem ke zdraví a celkové pohodě.

Doporučené časy spánku podle věku

Charles Czeisler, profesor na harvardské univerzitě spolu s týmem odborníků, provedl výzkum a mnoho studií ohledně spánku. Od roku 2004 do roku 2014 se tento problém řešil s cílem zjistit, kolik hodin spánku je ideální pro lidské zdraví.

Podívejte se kolik byste měli spát podle vašeho věku:

  • Novorozenec od 0 do 3 měsíců: 14-17 hodin
  • Děti od 4 do 11 měsíců: 12 až 15 hodin
  • Děti od 1 do 2 let: 11 až 14 hodin
  • Předškoláci od 3 do 5 let: 10 až 13 hodin
  • Školní děti od 6 do 13: 9 až 11 hodin
  • Teenageři ve věku 14-17: 8 až 10 hodin
  • Mládež od 18 do 25: 7 až 9 hodin
  • Dospělí od 26 do 64: 7 až 9 hodin
  • Senioři nad 65 let: 7 až 8 hodin

Mějte na paměti, že každý člověk má různé funkce těla, reaguje jinak, a proto také potřebuje různě dlouhou dobu pro spánek a odpočinek. Toto jsou průměrné a přibližné informace. Nedostatek spánku je pro vás a vaše zdravotní riziko nepopiratelný.

Hlavní příčiny problémů se spánkem

Problémy se spánkem jsou problémem pro vaše zdraví. Mohou být výsledkem dvou hlavních důvodů, stresu a technologie. Stres stimuluje tvorbu kortizolu, stresového hormonu. Ve vysokých hladinách způsobuje tento hormon nemoc, nepohodlí.