Vyrážka, pupínky a beďary na hýždích a zadečku. Toto mě trápilo několik měsíců, ale pak mi pomohlo toto.

0
(0)

Dalibor , 26. 02. 2021

Zatímco akné v obličeji se věnuje každý časopis pro ženy, pokud vás stejný problém trápí na o něco níže umístěných partiích, rady se v lesklých magazínech nedohledáte. Tento problém je umocněn skutečností, že pokožka je v těchto místech téměř neustále zakrytá a nemůže dýchat, což hojení jen zhoršuje. Přesto je možné s trochou snahy tento nepříjemný stav zvrátit.

Začněte prodyšným prádlem a jemným praním

Jestliže jste objevili na svém pozadí zanícené pupínky, které se špatně hojí, prvním krokem by mělo být vyřazení všech umělých materiálů z vašeho spodního prádla i ostatního oblečení, které se dotýká postižené kůže. Ideální je bavlna a jiné prodyšné přírodní materiály. Vynechejte také aviváž a zvolte neagresivní prací prostředek s jemným složením. Můžete svoje kalhoty, sukně a spodní prádlo přejet žehličkou, abyste si byli jistí, že všechny bakterie byly zničeny a nebudou vás dráždit.

Akné může být způsobeno mnoha aspekty: zapařením v létě, hormonálními změnami, ucpanými vlasovými folikuly apod. Růst bakterií může často také způsobit infekci a zánět kůže. Je vhodné se pokusit akné včas zbavit, aby se zabránilo jeho rozvoji. Ukážeme vám, co musíte udělat, abyste zabránili dalšímu vzniku akné:

  • Nezapomeňte se po tréninku, cvičení, běhu nebo ve velkém letním vedru pravidelně sprchovat.
  • Pokud se potíte během dne, použijte alespoň vlhký hadřík. Je to praktické a můžete jej použít, i když nejste doma.
  • Použijte benzoylperoxidový exfoliátor.
  • Používejte čisticí prostředek na pokožku obsahující kyselinu salicylovou.
  • Používejte pravidelně peeling a tělový krém.
  • Dodržujte zdravou stravu a pitný režim.

Akné se může objevit kdykoliv, je třeba najít příčinu

Kůže na hýždích vyžaduje stejnou péči jako ostatní části našeho těla. Akné se může objevit kdykoli, kdokoli, bez ohledu na pohlaví nebo věk, není se tedy za co stydět, důležité je nenechat problém narůstat a dodržovat hygienická opatření, abychom zamezili tvorbě zánětu a neestetických vyrážek.

👍 Tento návod je užitečný